Odpowiednie materace zapewniają właściwe ułożenie ciała

 

Większość z nas po ciężkim i wyczerpującym dniu z niecierpliwością czeka, aż położy się w wygodnym łóżku. Nasza sypialnia jest miejscem, gdzie odpoczywamy i zbieramy siły na prawidłowe funkcjonowanie w ciągu całego dnia. Nic zatem dziwnego, że wielu z nas przywiązuje dużą wagę do tego, by odpowiednio dobrać materac, a także urządzić jak najbardziej komfortowe i przytulne miejsce do spania.

Zalety materacy z pianki Memory

materac z pianki memoryW ostatnim czasie bardzo popularne stają się materace z pianki z pamięcią kształtu, gdyż są one doskonałym sposobem na zapewnienie sobie komfortowego snu. Materac z pianki Memory wykonany jest z miękkiej pianki poliuretanowej. Pianka ta posiada właściwości zbliżone do naturalnych materiałów, a pamięć kształtu zapewnia wygodę. Produkuje się z niej materace i poduszki, są one chętnie kupowane przez wielu klientów, gdyż posiadają całą masę zalet. Materac taki zapewnia odpowiednią przewiewność, odprowadza wilgoć na zewnątrz, jest elastyczny i wytrzymały, dzięki czemu sprawnie służy przez długi czas. Jego elastyczność sprawia, że doskonale dopasowuje się do kształtu ciała, nie powoduje obciążenia kręgosłupa. Tego typu materace znacząco wpływają na jakość oraz komfort snu, dostosowują się indywidualnie do każdej osoby, są lekkie, optymalnie podpierają ciało, a jednocześnie uniemożliwiają rozwój bakterii. Spanie na materacu z pianki z pamięcią kształtu łagodzi ból, co jest szczególnie istotne w przypadku osób, które zmagają się z problemami z kręgosłupem, a także cierpią z powodu różnego rodzaju wad postawy. Pianka reguluje temperaturę ciała, jest przewiewna, co znacząco wpływa na komfort snu. Materac doskonale sprawdza się w przypadku alergików, gdyż zmniejsza objawy tego nieprzyjemnego schorzenia. Zapobiega nadmiernemu poceniu się latem, gdy zapewnia doskonałą wentylację, z kolei zimą zapewnia ciepło i komfort. Większość osób jest bardzo zadowolonych z użytkowania materaca z pianki Memory, gdyż z pewnością pozytywnie wpływają one na jakość snu.

To nowoczesne tworzywo, które dostosowuje się do kształtu naszego ciała, zapewnia równomierne rozłożenie ciężaru na całą powierzchnię materaca. Zapewnia komfort, absorbuje wibracje i wstrząsy, a także jest odporne na bakterie, pleśnie oraz roztocza. Nic zatem dziwnego, że materace wykonane z tego materiału cieszą się tak dużą popularnością i są chętnie wykorzystywane przez wielu producentów.