Pessar w ginekologii

W ginekologii stosuje się pessary położnicze u kobiet w przypadku problemów z drogami rodnymi. Każda kobieta marzy o dziecku. Jednak coraz częściej problemy z drogami rodnymi zaczynają się przed poczęciem dziecka. Wówczas na ratunek w pewnym sensie przychodzi medycyna. W medycynie stosuje się pessary u kobiet które są w ciąży a da po operacji dróg rodnych.

Zalety passera silikonowego

silikonowy pessar położniczyU kobiet które są w ciąży ale z różnych przyczyn nie mogą dotrzymać ciąży zakłada się passer. Ma on za zadanie domknąć szyjkę macicy i nie dopuścić do zbyt szybkiego jej rozwarcia. W ginekologii stosuje się silikonowy pessar położniczy. Taki pessar posiada wiele zalet. Przede wszystkim nie posiada żadnych elementów plastikowych, które mogłyby zostać w ciele kobiet i które mogłyby doprowadzić do zakażenia. W momencie kiedy passer byłby twardy to po pierwsze powodowałby dyskomfort u kobiet. Po drugie mógłby poprzez uciskanie doprowadzic do zakażenia a nawet do martwicy niektórych tkanek. Dlatego passer silikonowy jest najbardziej polecany przez lekarzy. Dopasowuje się do każdego ciała. Zamiast sznurka posiada on elastyczna wstążkę, która jest wykonana z materiału chirurgicznego co sprawia że nie grozi to rozerwaniu passera. Dość duże otwory, które znajdują się w passerze zapewniają przepływ powietrza i dlatego znacznie zmniejszają ryzyko upławów. Jest bardzo łatwy w stosowaniu, dlatego można z łatwością samemu zakładać i zdejmować. Jedynie przed pierwszym użyciem zaleca się kontaktu z lekarzem w celu pokazania całego mechanizmu zakładania. Cena takiego passera kształtuje się w granicach stu trzydziestu do stu pięćdziesięciu złoty za jedną sztukę. No jest to zbyt wygórowana cena w zamian za komfort życia. Passer posiada bardzo wiele zalet. Najczęściej są wybierane silikonowe passery kostkowe w ginekologii i położnictwie.

Passer silikonowy jest stosowany w wielu przypadkach. Głównie przy obniżeniu narządów rodnych pierwszego, drugiego i trzeciego stopnia, a także w momencie problemów z utrzymaniem moczu. Stosuje się gmgo również u kobiet w ciąży w celu zapewnienia utrzymania ciąży do rozwiązania. Można go zakupić w sklepach medycznych. Należy zwrócić szczególną uwagę na rozmiar w momencie zakupu passera silikonoweg tak zwanego kostkowego.