Polecane i sprawdzone kolce na gołębie

 

Gołębie to ptaki, które raczej większości z nas kojarzą się pozytywnie. Są niemal w każdym większym mieście i pojawiają się tuż obok licząc na okruszki jedzenia. Z pewnością są wielką atrakcją dla najmłodszych, którzy uwielbiają je dokarmiać. Niestety nieco inne zdanie na temat tego gatunku ptaków mają właściciele mieszkań, którzy często muszą co roku zmagać się z gołębiami w czasie okresu godowego. Wtedy właściciele wręcz walczą z ptactwem o spokój i ciszę oraz czysty parapet i balkon. Walka jest niestety bardzo trudna i żmudna, bo gołębie wracają notorycznie w jedno miejsce.

Skuteczna metoda na gołębie

najlepsze kolce na gołębieCzy istnieje jakaś skuteczna i sprawdzona metoda odstraszająca ptaki? Oczywiście w sklepach można znaleźć przeróżne specyfiki, które mają na celu zniechęcić ptaki do przesiadywania na naszym balkonie lub parapecie. Warto zainteresować się tradycyjnymi kolcami, które montuje się na parapetach lub też na tarasie czy balkonie – najlepiej w miejscu, gdzie gołębie składają jaja i budują gniazdo. Nikt nie jest w stanie cały czas czuwać i wypędzać nieproszonych gości, dlatego lepiej postawić na najlepsze kolce na gołębie. Mowa tutaj o produkcie wyróżniającym się jakością i trwałością. Pamiętajmy, że kolce będą umiejscowione na zewnątrz i dlatego musza być odporne na czynniki zewnętrzne oraz powinny zostać odpowiednio mocno przymocowane. Wszystko to wpłynie na ich skuteczność. Dobrze też, aby pomiędzy poszczególnymi kolcami nie było żadnych większych przerw, w które nóżki gołębi mogłyby wejść. Niestety jest to dosyć inteligentne ptactwo i wykorzysta niemal każde nasze niedopatrzenie. Sprzedawcy proponują kolce w różnych wielkościach i grubościach, a także wykonane z przeróżnych materiałów. Co więcej, klient może sobie wybrać nawet kolor produktu, który wpasuje się na przykład w barwę parapetów czy podłogi umieszczonej na tarasie lub balkonie.

Niektóre firmy sprzedające tego rodzaju gadżety pomagają także w ich montażu. Warto przemyśleć taką opcję, aby mieć pewność, że wszystko zostało poprawnie wykonane i odstraszy gołębie, gdy tylko się pojawią. Niestety, takie produkty raczej zostaną już z właścicielami budynków na zawsze bo gołębie regularnie odwiedzają swoje ulubione miejsca każdego roku najczęściej właśnie w okresie wylęgu.