Popularne automaty ze słodyczami

Vending narodził się bardzo dawno temu w Stanach Zjednoczonych. Na początku wprowadzono jedynie maszyny z zimnym i napojami znanych marek, ale z czasem oferta była sukcesywnie poszerzana. Obecnie w całych Stanach Zjednoczonych działa nawet kilka milionów takich maszyn, ponieważ cieszą się ogromnym zainteresowaniem.

Jak działają automaty vendingowe?

automat ze słodyczami do szkołyGłównym założeniem sprzedaży vndingowej jest jej prowadzenie bez udziału sprzedawcy. Maszyny są całkowicie wystarczalne i wyposażone w nowoczesne oprogramowania, które pozwalają na szybką sprzedaż przy udziale samego klienta. Oczywiście w ten sposób nie kupimy świeżego mięsa, jajek czy ryb mrożonych na wagę, ale za to kupimy sporo innych produktów. Automat ze słodyczami do szkoły może być świetnym pomysłem, jeżeli na jej terenie nie ma żadnego sklepiku. Poza słodyczami znajdziemy w nich także zimne napoje w puszkach i butelkach, świeże owoce, kanapki czy nawet dania obiadowe, które wystarczy pogrzać lub zalać gorącą wodą. Poza żywnością, coraz częściej w automatach vndingowych możemy kupić leki wydawane bez recepty, podstawowe artykuły medyczne i higieniczne, jednorazowe maseczki czy środki do odkażania rąk. Ich oferta jest dość elastyczna i bardzo szybko się dostosowuje do potrzeb rynku. W maszynach stojących w szkołach czy uczelniach, znajdziemy przede wszystkim batony, wafelki, draże, chipsy czy orzeszki solone. Często w tym samym automacie kupimy też zimne napoje w puszkach i butelkach, które stanowią idealne uzupełnienie asortymentu. W niektórych publicznych miejscach stoją automaty z gorącą kawą i herbatą albo z lodami. Obsługa takiego urządzenia jest bardzo prosta, bo wymaga tylko kilku kliknięć oraz dokonania płatności gotówką, kartą płatniczą lub specjalną kartą pracowniczą, jeżeli automat znajduje się w zakładzie pracy.

Niewątpliwą zaletą automatów vendingowych jest możliwość dokonywania w nich zakupów przez siedem dni w tygodniu i przez dwadzieścia cztery godziny na dobę. Pod względem miesięcznych kosztów są tanie w utrzymaniu i mogą stanowić dla firmy dodatkowy kanał sprzedaży lub stanowić oddzielną firmę. Taki biznes jest w stanie wygenerować całkiem spore zyski przy dużej ilości automatów zlokalizowanych w strategicznych miejscach. Ponadto automat można kupić lub wynająć.