Producent wyposażenia survivalowego

Porządny nóż do survivalu był najbardziej podstawowym elementem wyposażenia na każdej wyprawie terenowej, i żaden szanujący się outdoorowiec nie ruszał się bez takowego nawet na najkrótsze wypady do lasu. Było to bowiem narzędzie uniwersalne, mające tyle zastosowań, ile mógł znaleźć sam użytkownik, zwłaszcza jeśli sam nóż był wykonany z myślą o wielozadaniowości. W sprzedaży można było więc spotkać najróżniejsze rodzaje noży, od producentów mniej lub bardziej polecanych.

Noże wielozadaniowe od Spyderco

producent spydercoOd niedawna, najbardziej renomowani, a tym samym najdrożsi, producenci sprzętu survivalowego zaczynali coraz częściej ustępować nowym firmom, od niedawna działającym na rynku. Jedną z takich firm, które zyskiwały z dnia na dzień coraz większe zainteresowanie, był producent Spyderco, zajmujący się przede wszystkim sprzedażą bardzo nowoczesnych, aczkolwiek przystępnych cenowo noży wielozadaniowych. Noże od Spyderco nie posiadały może agresywnego, nowoczesnego wyglądu, jaki był często widywany u wielu starszych producentów, aczkolwiek od wyposażenia takowych były o wiele bardziej wytrzymałe. Ostrza noży wykonywane były bowiem z lepszego gatunku stali, a w przypadku noży z najwyższej półki, również i z antykorozyjnych stopów tytanowych. Owa odporność oznaczała bardzo duże możliwości zastosowania noży w trakcie wypraw, oraz znacznie zmniejszała ryzyko ich uszkodzenia podczas co bardziej intensywnych prac. Narzędzia zawarte w nożu zostały opracowane z myślą o jak największej funkcjonalności, i projektowane na podstawie uwag samych survivalistów, dzięki czemu nawet najprostszy egzemplarz był funkcjonalny i nie zawodził na żadnej wyprawie. Mimo prostego, wedle niektórych użytkowników wręcz surowego, wykończenia noży, należały one do jednych z najbardziej wygodnych narzędzi outdoorowych w sprzedaży.

Chwyty i okładziny każdego modelu były bowiem wyprofilowane anatomicznie, a materiały z których zostały odlane były wybierane przede wszystkim z myślą o jak największej wygodzie w trakcie pracy. Bardzo wielu zaprawionych weteranów wypraw terenowych szybko zaczęło preferować noże od Spyderco ponad większością modeli firm konkurencyjnych, chwaląc przede wszystkim ich wytrzymałość i wygodę pracy podczas wykonywania dowolnego zadania.