Profesjonalni barmani na przyjęcie weselne

W Warszawie bardzo popularne są drink bary, które zajmują się obsługą różnych imprez, a w szczególności wesel. Jest to dodatkowa atrakcja dla gości, bo oprócz serwowania pysznych drinków, barmani często organizują ciekawe pokazy. Goście, stojąc w kolejce po drinka, nie muszą się wcale nudzić, bo barmani umilają im czas swoim występem. Zazwyczaj jest to żonglowanie butelkami albo pokazy z elementami pirotechnicznymi. Widziałam raz taki występ i byłam nim zachwycona.

Pokazy barmańskie na weselu

barman na weseleNiedługo odbędzie się moje wesele i też chciałabym wynająć barmana albo nawet dwóch. Będzie na moim weselu około dziewięćdziesięciu gości, więc obawiam się, iż jeden barman może okazać się niewystarczający. Sprawdzę, jakie są ceny wynajęcia drink baru z dwoma barmanami. Jak się okazuje, ceny w Warszawie wcale nie są wygórowane. Może ma to związek z tym, że bardzo dużo jest takich firm, bo naliczyłam około trzydziestu. Konkurencja jest wielka, co akurat sprzyja klientom. Profesjonalny barman na wesele liczy sobie od pięćdziesięciu złotych za godzinę do nawet dziewięćdziesięciu. To bardzo duża stawka. Wynajęcie drink baru z dwoma barmanami to koszt rzędu dwóch tysięcy złotych. Dowiedziałam się, że barmani mają przygotowane dodatki do drinków jak owoce, kostki lodu, czy parasoli. Mają też szkło, ale alkohol musiałabym zakupić w swoim zakresie. Istnieje taka możliwość, że firma będzie mieć swój alkohol, ale wtedy cena będzie dużo wyższa. Myślę, że lepiej samemu upić tańszy alkohol, ponieważ mam zniżkę w hurtowni. Barmani serwują egzotyczne, kolorowe drinki z kart menu, które rozdają gościom. Później zbierają zamówienia i przygotowują drinki. Goście muszą ustawić się w kolejce, ale najczęściej w tym czasie jest organizowany pokaz barmański. Czasami nawet odbywają się zabawne konkursy z nagrodami. To wspaniała, dodatkowa atrakcja dla gości.

Zadzwoniłam do jednej z firm i umówiłam się na spotkanie w celu podpisania umowy. Koszt wynajęcia drink baru wyniesie mnie dwa tysiące złotych, ale alkohol kupuję w swoim zakresie. Weselnych gości będzie obsługiwać dwóch profesjonalnych barmanów, którzy cieszą się wysoką renomą w Warszawie. Będę musiała wpłacić zaliczkę w wysokości tysiąca złotych, a resztę kwoty uiszczę już po przyjęciu weselnym.