Proste zasady uprawy truskawek

Gdy jesteśmy zainteresowani prowadzeniem własnej plantacji truskawek musimy wiedzieć przede wszystkim, iż są to owoce bardzo proste w uprawie, jednak wymagają regularności w pielęgnacji. W związku z tym istnieje kilka kroków, dzięki którym będziemy mogli z łatwością zasadzić nasze krzaczki, a po kilku miesiącach w okresie zbiorczym zebrać bardzo smaczne owoce. Będziemy zachwyceni efektami oraz tym jak duże są nasze truskawki.

Pielęgnacja uprawy truskawki

uprawa truskawek i nawożenie potasemZapewne wielu z nas myśli, iż każda roślinę jest bardzo trudno wyhodować. Okazuje się jednak, że istnieje wiele typów roślin kwitnących, a także owocowych, które są banalnie proste w uprawie. Przy tym wymagają jedynie regularności od moment zasadzenia aż do czasu po zbiorach. Jedną z takich opcji są truskawki, które kojarzą nam się z okresem letnim, gdyż wtedy ich jest najwięcej. Aby były one smakowite i duże należy odpowiednio przygotować glebę, która najlepiej, aby wykazywała wysoką próchnicę. Kolejnym ważnym elementem jest to, iż uprawa truskawek i nawożenie potasem odbywać powinno się jeszcze zanim posadzimy nasze krzaczki. Dobrze jest wzmocnić glebę, a dopiero później włożyć do niej w pełni zdrowe krzewy. Jest to bardzo ważne, gdyż każdy chory krzaczek zarazi pozostałe, przez co nasza plantacja szybko obumrze. Poza tym dbajmy o naturalną profilaktykę przeciw wszelkim chorobom i pasożytom, a dopiero gdy zauważymy niekorzystne początki zmian zacznijmy używać środków chemicznych. Nie zapomnijmy też o nawadnianiu, ponieważ truskawka ma bardzo krótki system korzeniowy, przez co bardzo szybko nie ma skąd pobierać wody niezbędnej jej do rozrostu. To najczęściej powoduje małe i niezbyt smaczne owoce. Po zbiorach ponownie nawieźmy glebę, przede wszystkim wapnem, a kilka tygodni później możemy zdecydować się na wypróbowanie innego nawozu mineralnego.

Decydując się na uprawę czegokolwiek w naszym ogrodzie bądź na większej plantacji zawsze musimy dostosować nasz poziom umiejętności do trudności uprawy. W związku z tym truskawki są rewelacyjnym wyborem dla każdego, gdyż o te krzaczki dba się bardzo prosto. Należy dba o regularne nawadnianie, kontrolę przez szkodnikami, a także nawożenie przed sadzeniem i po zbiorach. Dzięki temu będą rosły duże i soczyste każdego roku.