Skoki konne jako ciekawa rozrywka

Niektórzy ludzie uwielbiają jeździć konno i jest to dla nich ważne hobby. Czasem jednak zwykłe galopowanie to za mało i mamy ochotę poczuć smak adrenaliny. Zmierzenie się z wyzwaniem może to zapewnić. Takim wyzwaniem mogą być niewątpliwie skoki przez przeszkody.

Siodła do skoków – które wybrać?

siodło skokoweSamo jeździectwo konne nie należy do łatwych rozrywek, mimo iż bezsprzecznie jest ono bardzo relaksujące i przyjemne. Więź, która tworzy się między człowiekiem a koniem jest bezcenna i niepowtarzalna, co dodaje wszystkiemu uroku. Musimy umieć zadbać, aby koń dobrze się czuł i nam ufał. Nie możemy nadużyć tego zaufania, bo zwierzę może zacząć się nas bać. Zatem, jeśli już mamy takiego przyjaciela, musimy troszczyć się o tę relację. Wtedy jeździectwo ma sens, bo koń, który nam ufa, chętniej słucha naszych poleceń podczas jazdy i nie tylko. Nie ma zatem nawet mowy o tym, żeby ćwiczyć skoki przez przeszkody, jeśli zwierzę nam nie ufa. Jest to dużo bardziej niebezpieczne niż zwykła jazda. A już zwykła jazda może grozić kontuzjami. Jeżeli jednak mamy pewność, że nasza przyjaźń z koniem jest mocna, możemy zacząć ćwiczyć skoki. Najpierw jednak musimy zaopatrzyć się w siodło skokowe, które jest przygotowane na takie właśnie okoliczności. Warto kupić takie z wyższej półki, ponieważ posłuży nam ono przez długie lata i nie zawiedzie. Przeczytanie opinii w internecie również może być pomocne, a także spytanie o radę naszego nauczyciela jazdy – ponieważ do nauki skoków musimy mieć nauczyciela. Bez tego może być to dla nas zbyt niebezpieczne. Musimy mieć kogoś, kto trzyma wszystko pod kontrolą i wie, jak to robić. Asekuracja w ćwiczeniu skoków przez przeszkody jest bardzo ważna. Dopiero, kiedy już będziemy całkiem dobrze umieć to robić, możemy się pokusić o robienie tego samemu. Skoki przez przeszkody są z pewnością dla tych osób, które kochają czuć adrenalinę. Takie osoby mają nawet szansę brać udział w konkursach skoków, oczywiście po odpowiednio długiej nauce i ćwiczeniach. 

Zatem wszystkim, którym brak w życiu adrenaliny, a lubią jeździć konno, polecam wypróbowanie skoków przez przeszkody. Jest to naprawdę ciekawe i wyjątkowe zajęcie, które może przynieść wiele zabawy i radości. Należy być jednak ostrożnym i przestrzegać wszystkich zasad bezpieczeństwa.