Skórzane ramoneski damskie idealne na jesień

W okresie jesiennym w codziennych stylizacjach przeważają unikatowe, skórzane ramoneski, które w sklepach można znaleźć w wielu różnych kolorach. Najmodniejsze są oczywiście czernie oraz brązy, które doskonale wpasują się jako element wierzchni stylizacji na chłodniejsze dni. Ramoneska sprawdzi się niemal w każdym zestawieniu – sportowym, codziennym a nawet eleganckim (tu oczywiście koniecznie należy wybrać klasyczną czerń). Jak najlepiej nosić ramoneskę ze skóry?

Ramoneski damskie ze skóry na każdą okazję

jesienne ramoneski skórzane damskiePrzede wszystkim warto pamiętać, aby wybierając kurtkę, była ona dobrze dopasowana do sylwetki – skórzana ramoneska nie powinna być zbyt szeroka czy wręcz oversizowa (w przeciwieństwie m.in. do jeansowej katany), ani też zbyt ciasna – w końcu pod nią zwykle zakłada się jeszcze grubszy sweter. Jesienne ramoneski skórzane damskie łączymy często także z sukienkami czy spódniczkami oraz grubymi, mocno kryjącymi rajstopami. Do tego wystarczy założyć modne kozaki czy botki, aby uzyskać spójny i oryginalny kobiecy look. Przy nieco cieplejszych temperaturach pod ramoneskę można założyć koszulę – jeansową lub w kratkę i do tego założyć mocno dopasowane spodnie – i znów zyskuje się modną stylizację. W kwestii obuwia dozwolone jest oczywiście również sportowe, gdy na podwórku mamy jeszcze piękną, złotą jesień. Możliwości jest naprawdę sporo i wystarczy samodzielnie pomyśleć i połączyć kilka elementów posiadanej garderoby lub też zainspirować się gotowymi stylizacjami, które są dostępne w internecie. Akurat w przypadku skórzanych klasycznych ramonesek przykładowych stylizacji naprawdę nie brakuje. Co ciekawe, w ofercie wielu sklepów dostępne są nawet modele dziecięce skórzanych kurtek – można więc ubrać się całą rodziną w podobnym stylu. 

Podczas dokonywania zakupów internetowych swojej wymarzonej ramoneski ze skóry, kluczowy jest nie tylko jej odpowiedni rozmiar, ale również jakość wykonania. Najlepiej zdać się na renomowanych producentów, którzy stawiają nacisk na konkretny materiał oraz mocny szew. To ważne, ponieważ zwykle zakup ramoneski jest na wiele lat, dlatego lepiej wydać trochę więcej i mieć oryginalną i bardzo wytrzymałą kurtkę, która przetrwa nie jedną jesień i stanie się ulubionym elementem jesiennej garderoby.