Skuteczna terapia systemowa

Na pewno każdy z nas zauważył, ze w dzisiejszych czasach coraz więcej osób boryka się z różnego rodzaju problemami natury psychicznej. Wydawać by się mogło, że taki problem dotyczy jedynie osób w średnim wieku, które są często przepracowane, zasypane obowiązkami zawodowymi, jak i domowymi. Niestety, okazuje się, że takie problemy dotykają coraz młodszych. Obecnie możemy zauważyć, że już nawet nastolatkowie zaczynają realizować recepty na leki przeciwdepresyjne.

Gdzie odbywać terapię systemowych ustawień rodzinnych Hellingera?

najlepsza terapia systemowa w krakowieOkazuje się jednak, że częstą przyczyną wielu problemów w naszym codziennym życiu, niezależnie od naszego wieku, są relacje rodzinne. Wydawałoby się, że kiedy wejdziemy w dorosłe życie i wyprowadzimy się z domu to nie będziemy mieli żadnych problemów, które wynikają w problemów w rodzinie. Bert Hellinger jednak pokazał nam, że nieprawidłowe, zaburzone lub też całkowicie zerwane więzi rodzinne przekładają się na nasze zachowanie, nasze odbieranie otaczającego nas świata, na podejmowane przez nas decyzje oraz na to, w jaki sposób funkcjonujemy w społeczeństwie. Warto jest więc zadbać o to, aby nasze relacje były uporządkowane, a hierarchia w rodzinie zachowana. Pomóc nam w tym może najlepsza terapia systemowa w Krakowie. Taka terapia jest terapią grupową, podczas której osoba jej poddawana krótko, w kilku zdaniach, opowiada o swoich problemach, a następnie członkowie grupy wcielają się w role poszczególnych członków rodziny tej osoby. Prowadzący terapię ustawia grupę w przestrzeni w taki sposób, aby odległości pomiędzy osobami odzwierciedlały więzi rodzinne pomiędzy poszczególnymi członkami rodziny. Warto również zwrócić uwagę na fakt, że prowadzący taką terapię jest specjalistą w swojej dziedzinie, który dobrze wie, w jaki sposób prowadzić zajęcia tak, aby pacjenci wynieśli w nich jak najwięcej korzyści.

Dlatego też często w przypadku terapii systemowej metodą Berta Hellingera zdarza się, że już po jednych zajęciach pacjenci odczuwają ogromną poprawę relacji rodzinnych, co wpływa na ich samopoczucie i pozwala im poczuć się naprawdę pewnie w otaczającym świecie. Dobre samopoczucie sprawia, że ich problemy wydają im się mniejsze, podchodzą do nich na chłodno, dzięki czemu możemy mieć pewność, że będą one zdecydowanie łatwiejsze w rozwiązaniu.