Spódnica midi – dla kogo?

Midi jest określeniem długości spódnicy, która sięga mniej więcej do połowy kobiecej łydki. Ten typ wyżej wspomnianej nie jest czymś nowym, a wręcz można przypisać mu miano klasyka. Spódnice midi mogą być wkładane na rozmaite okazje, a wszystko dzięki różnorodności odsłon w jakich się prezentują.

Spódnica midi – to warto wiedzieć

spódnica rozkloszowana midiSpódnica midi świetnie sprawdzi się jako element garderoby kobiet przedstawiających rozmaite sylwetki. W związku z tym, że jej długość jest optymalna, pozwala przy tym zasłonić uda i kolana, a eksponować jedynie tą część nóg, która jest najzgrabniejsza, czyli łydki. Spódnica midi będzie pasowała zarówno kobietom puszystym, jak i szczupłym. Może być noszona przez panie, którym natura poskąpiła wzrostu jak i przez te, które otrzymały go w nadmiarze. Ponadto w spódnicach midi dobrze będą wyglądały nastolatki, jak i kobiety w podeszłym wieku. Ze względu na to, że zasłaniają one znaczną część kobiecych nóg, mogą stanowić świetny dodatek do stylizacji odpowiadających restrykcyjnemu dress code’owi. Mowa tu o outfitach przeznaczonych na rozmowy rekrutacyjne, spotkania biznesowe czy oficjalne uroczystości. Zanim jednak dokona się wyboru odpowiedniej dla siebie spódnicy ważnym jest, aby wziąć pod uwagę swój typ sylwetki. Na przykład panie będące tak zwanymi klepsydrami, świetnie wyglądać będą w każdym rodzaju spódnicy midi. Bez względu na to czy będzie to spódnica rozkloszowana midi czy ołówkowa. Panie o figurze przypominającej gruszkę najlepiej wyglądać będą w spódnicach rozkloszowanych, które ukryją biodra i uda. Kobiety  o sylwetce tzw. cegły powinny postawić na spódnice midi z falbanami i innymi zdobieniami, które nadadzą im kobiecych kształtów. Jeśli mowa jednak o kobietach odznaczających się figurą typu jabłko to w tym wypadku warto wybrać proste i minimalistyczne wzory, które optycznie wydłużą oraz wyszczuplą sylwetkę.

Podsumowując – wybór spódnic midi jest naprawdę szeroki i każda przedstawicielka płci pięknej może znaleźć taką, która najlepiej będzie jej odpowiadała. Należy pamiętać jednak o tym, aby dostosować rodzaj spódnicy do typu sylwetki, którą dana osoba się odznacza. Wówczas będzie można uzyskać rewelacyjną stylizację, podkreślającą wszelkie atuty i zakrywającą ewentualne niedoskonałości.