Sposoby na izolacje przeciwwodne piwnic

Dzięki zastosowaniu technik na izolację przeciwwodną piwnicy można skutecznie zabezpieczyć ściany przed wychodzącą wilgocią i powstającą w niej wyniku pleśnią. Brak hydroizolacji negatywnie wpływa na komfort życia oraz zatrzymywanie ciepła w pomieszczeniach. Dzięki nowoczesnym sposobom, można pozbyć się tego problemu bez potrzeby odkopywania fundamentów.

Jak przeprowadzić izolację przeciwwodną piwnicy?

izolacja przeciwwodna piwnicWoda i związki chemiczne zawarte w glebie negatywnie wpływają na stan fundamentów i elewacji budynków, jeżeli nie są odpowiednio zabezpieczone. Izolacja przeciwwodna piwnic jest jednym ze sposobów na to jak się tego problemu pozbyć. Można wykonać ją od zewnątrz, poprzez oczyszczenie i zabezpieczenie fundamentów, ale nie jest to konieczne. Dzięki możliwości wykonania tego zabiegu od wewnątrz, można zabezpieczyć budynek przed wnikającą wilgocią. Za pomocą specjalnie przygotowanego podłoża wyłożonego masą i emulsją bitumiczną oraz dociśniętego zbrojonym betonem o odpowiedniej grubości, można skutecznie zapobiec przenikaniu wilgoci do pomieszczenia. Innym sposobem jest izolacja pionowa, która polega na ingerencji w fundament. Wywierca się otwory w ścianach i podłożu, które następnie są wypełnione specjalnie przygotowaną substancją uszczelniającą. Są to bardzo skuteczne sposoby, które jednak powinny zawsze być wykonane przez osoby do tego wykwalifikowane, aby nie były wymagane poprawki.

Wśród pojawiających się metod na izolację przeciwwodną piwnic, to te wykonywane od wewnątrz są najpopularniejsze. Nie wymagają odkopywania fundamentów, co w wielu wypadkach jest niemożliwe, na przykład przez asfalt. Dzięki nowoczesnym preparatom i materiałom uszczelnianie od wewnątrz jest równie skuteczne, co bardziej inwazyjne i droższe sposoby.