Sprawdzone olejki naturalne

Od kilu lat panuje moda na stosowanie naturalnych produktów pielęgnacyjnych do ciała i włosów, ponieważ coraz częściej świadomie dokonujemy zakupów. Składy niektórych kosmetyków mogą mocno zdziwić, dlatego lepiej ich unikać.

Jakie są rodzaje olejków naturalnych?

olejki naturalneZawsze to co naturalne będzie lepsze od przetworzonego czy to chodzi o żywność czy kosmetyki. Na punkcie naturalnych produktów najbardziej oszalały kobiety, ponieważ to one najbardziej dbają o swój wygląd i kondycję ciała. Coraz częściej zamiast balsamu czy kremu stosują olejki naturalne, ponieważ są jednoskładnikowe i bezpieczne. Olejek to nie to samo co oliwka, które w początkowej fazie nawilża skórę, a później się okazuje, że jednak ją wysusza. Do najczęściej wybieranych olejków na pewno należy olejek ze słodkich migdałów, który zaliczany jest do tak zwanych suchych olejków, które szybko się wchłaniają i nie pozostawiają na skórze tłustych śladów. Jest on dostępny w wersji rafinowanej oraz nierafinowanej. Oczywiście najlepsza jest naturalna, czyli nierafinowana, ponieważ olejek zawiera wszystkie cenne właściwości. Jest on polecany do pielęgnacji skóry suchej, z podrażnieniami lub dojrzałej, ponieważ silnie nawilża, regeneruje, przyśpiesza gojenie ran, a nawet wygładza skórę. Może być stosowany nawet u dzieci od samego urodzenia. Innym olejkiem naturalnym, który jest godny wypróbowania jest olejek z awokado, arganowy nazywany złotem Maroka czy olej Jojoba znany z właściwości nawilżających. Nowością jest olejek konopny, który także ma wiele zastosowań.

Lista naturalnych olejków jest bardzo długa, a każdy wykazuje nieco inne działanie. Jednak to co jest w nich najlepsze to to, iż nie ma w nich grama chemii czy szkodliwych substancji, które mogą powodować liczne alergie lub podrażnienia.