Sprawdzony Ośrodek Szkolenia Kierowców

Obawa przed egzaminem na prawo jazdy jest czymś zupełnie normalnym i ma ją każdy kursant. Dlatego tak ważne jest dokładne przygotowanie podczas nauki w szkole jazdy, bo od tego zależą szanse kursanta za zaliczenie egzaminu państwowego. Najlepiej jest szukać sprawdzonych Ośrodków Szkolenia Kierowców, które poleca wielu już obecnych kierowców.

Jak wygląda nauka jazdy w OSK?

polecany osk - krakówWybierając kurs prawa jazdy kategorii B, trzeba zaliczyć trzydzieści godzin lekcyjnych teorii w grupie z innymi uczestnikami oraz trzydzieści godzin zegarowych jazd z instruktorem. Jest to minimum, które trzeba zaliczyć, aby móc zakończyć kurs prawa jazdy. Jeżeli chcemy wybrać polecany OSK – Kraków jest miastem, w którym znajdziemy przynajmniej kilka takich miejsc. Początek szkolenia zaczyna się częścią teoretyczną, na której kursanci poznają przepisy kodeksu drogowego, omawiają typowe sytuacje drogowe, które mogą spotkać każdego kierowcę i przechodzą kurs pierwszej pomocy. Po jej zakończeniu, zaczynają część praktyczną, czyli jazdy z instruktorem. Pierwsze godziny najczęściej się odbywają na placu manewrowym, ponieważ większość osób nie potrafi nawet odpalić pojazdu. Uczą się tam ruszać z miejsca, hamować, skręcać czy wykonywać łuk do przodu i do tyłu. Po kilku godzinach spędzonych na podstawowych ćwiczeniach, przyszły kursant rusza z instruktorem na ulice Krakowa. Od teraz rozpoczyna się prawdziwa nauka, które czasem może być szkołą przetrwania dla nowicjusza. W Krakowie przez większą część dnia panują spore korki, więc poruszanie się po głównych ulicach miasta może być mocno utrudnione. Na pewno stopa od trzymania sprzęgła będzie bolała przez pierwsze godziny jazd. Kursanci w trakcie praktycznego szkolenia, uczą się jak parkować na trzy sposoby, wymijać i wyprzedzać pojazdy i przeszkody oraz nabywają niezbędnego obycia z pojazdem.

Wielu kursantów, którzy zaliczyli wewnętrzny egzamin w Ośrodku Szkolenia Kierowców, kupują jeszcze dodatkowe kilka godzin jazd zaraz przed egzaminem, aby poczuć się pewniej za kierownicą. Dla każdego kursanta egzamin jest sporym stresem, tym bardziej, że tylko nielicznej grupie osób udaje się zaliczyć egzamin państwowy za pierwszym podejściem. Ważne jest dobre przygotowanie w trakcie nauki w Ośrodku Szkolenia Kierowców.