Stroje na karnawał

 

Co zrobić gdy nasze dziecko idzie na karnawał i poproszono nasz rodziców byśmy również przyszli ale mają Przebrani ? Co może założyć rodzic zwłaszcza kiedy nie lubi ciasnych rajstop więc kostium Filipa z Pszczółki Mai wcale mu nie leży ? Wystarczy założyć coś z innej kategorii niż większość i zainwestować w coś Szlacheckiego. W strój, który będzie robił wrażenie. 

Szlachcic w szlacheckim kontuszu

kontusz szlacheckiKarnawał czyli zimowy okres tak zwany imprezowy, kiedy to jest wiele balów, maskarad, zabaw i co najważniejsze przebieranek. W okresie karnawału, każdy kto idzie na bal powinien mieć jakieś ciekawe przebranie, ale w co można się przebrać? Pomysłów jest wiele zacząwszy od postacie z bajek po jakieś zwierzątka. Mamy szeroki wybór różnych stroi, ale na uwagę zasługuje kontusz szlachecki. Kontusz to szata wierzchnia, kamizelka, lun rodzaj płaszcza który jest przepasany ozdobnym pasem. Był noszony przez Polską Szlachtę w XII i XIII wieku. Stanowiło to też publiczną manifestacje. Jest to idealny strój na karnawał. Takie stroje też są używane w innych miejscach, np. do scen z filmu lub teatru. Idealnie pasują do filmowych scen z udziałem koni. Kontusze Szlacheckie cieszą się wielkim zainteresowaniem i są często nabywane w sklepach ze strojami. Coraz więcej osób zaczyna je zauważać i wykorzystywać je w różnym celu, na rożnego rodzaju pokazach i wystawach. Kontusze obecnie szyte są z lekkiej bawełny co sprawia, że nosi się je całkiem wygodnie. wybierając ten strój, na pewno wszyscy będą pod wrażeniem, a nasze dzieci będą bardzo szczęśliwe.

Kontusze szlacheckie są to stroje, które były noszone przez Polskich szlachciców, ale dziś cieszą się również poważaniem na różnego rodzaju imprezach w tym karnawałach , w sztukach teatralnych, pokazach i wystawach. Są wykorzystywane w filmach. Strój na osobę dorosłą można uszyć również na dziecko- wszystko na wymiar. Dlatego dzieci mogą mieć taki sam strój jak jego rodzice.