Studenci wynajmują mieszkanie

Od następnego roku zaczynam pierwszy rok studiów w nowym mieście. Wybieram się tam z kilkoma znajomymi. Już dostaliśmy się na naszą wymarzoną uczelnię, co nie było takie łatwe. Był to bardzo oblegany kierunek i dużo osób chciało się tam dostać – nam się udało. Wiązało się to z bardzo dużymi zmianami w naszym życiu. Razem ze znajomymi pochodzimy bowiem z Krakowa, a nasza uczelnia miała znajdować się w Rzeszowie.

Jak szukaliśmy mieszkania do wynajęcia w mieście Rzeszowie

wynajem mieszkania rzeszów tanioNajpierw przyszedł czas na składanie papierów na uczelnie. Do Rzeszowa pojechaliśmy razem i składaliśmy nasze podania do dziekanatu, po czasie około dwóch tygodnie każdy z nas otrzymał pozytywną odpowiedź. Byliśmy bardzo szczęśliwi, że będziemy razem studiować. Wiązało się to również ze wspólnym zamieszkaniem. Wszak nie dało rady codziennie dojeżdżać na miejsce uczelni z Krakowa. Była nas piątka – trzy dziewczyny i dwóch chłopaków. Postanowiliśmy poszukać czegoś w bardzo atrakcyjnej cenie razem. Niestety nie znaliśmy zupełnie nikogo na miejscu, miasto także nie było nam za bardzo znane. Generalnie byliśmy tam tylko raz w trakcie składania podania do przyjęcia na uczelnię. Postanowiliśmy skorzystać z internetu, co wydawało się najbardziej odpowiednią formą znalezienia dla nas mieszkania. W najpopularniejsze znanej mi wyszukiwarce internetowej wpisałam następującą frazę – wynajem mieszkania rzeszów tanio. Ukazało mi się bardzo dużo odnośników, znalazłam wśród nich portal który zajmował się porównywaniem cen wynajmu, oraz wyszukiwaniem zgodnie z podanym kryteriami. Było to bardzo wygodne narzędzie. Wpisaliśmy do niego interesującą nas lokalizację na mieszkanie do wynajęcia w mieście Rzeszowie. Bardzo zależało nam na dogodnym dojeździe do uczelni, oraz miejscu, w którym będziemy mieć blisko do przystanku autobusowego oraz do sklepów – tanich sklepów rzecz jasna. Wpisaliśmy również w odpowiednią rubrykę ilość pokoi jaka interesowałaby naszą całą piątkę. Również cena była dla nas ważnym kryterium przez wyborze naszego przyszłego mieszkania.

Udało nam się znaleźć wielkie mieszkanie w starej kamienicy, która ulokowana była bardzo blisko centrum miasta. Dodatkowo do uczelnie mieliśmy jakieś pięć minut na piechotę. W okolicy aż trzy przystanki autobusowe oraz kilka tanich marketów.