Szczegóły kodeksu pracy

Czasami różne nieprzewidywalne pod żadnym pozorem sytuacje wymagają od człowieka natychmiastowych działań, a w związku z tym nie może on wypełniać swoich obowiązków zawodowych. Na szczęście w kodeksie pracy uwzględniono również tego typu sytuacje i w związku z tym są one objęte pewnymi przepisami, które działają na korzyść pracownika znajdującego się w takiej sytuacji.

Szczegóły dotyczące urlopu okolicznościowego

kodeks pracy urlop okolicznościowyJak wszyscy doskonale wiemy, pracownikowi przysługuje określona ilość dni wolnych w roku, czyli tak zwanego urlopu, która jest zależna od bardzo wielu czynników, ale ta kwestia również jest regulowana przez prawo. Człowiek ma jednak pełne prawo wiedzieć o tym, że jeśli zdarzy się coś takiego jak na przykład śmierć bliskiej osoby, czyli ojca lub matki i wtedy taki urlop jest jak najbardziej potrzebny. Na szczęście pracownik może z niego skorzystać, bo nazywa się on tak zwanym urlopem okolicznościowym. Dotyczy on zresztą ważnych rodzinnych uroczystości takich jak, chociażby ślub dziecka i tym podobne. Oczywiście pracownik, który znalazł się w takiej sytuacji i nie może tak po prostu nie przyjść do pracy. Powinien możliwie jak najszybciej powiadomić o zaistniałej sytuacji pracodawcę, a jeżeli jest to możliwe, to trzeba zrobić to wcześniej. Taką informację należy również potwierdzić przez dostarczenie stosownych dokumentów, czyli na przykład aktu zgonu i tym podobnych. Jeżeli chodzi o kodeks pracy urlop okolicznościowy, jest w każdym przypadku płatny, chociaż wysokość wynagrodzenia zależy od wielu czynników.

Warto też wspomnieć o tym, że jeżeli pracownik postąpi w taki sposób, jak przedstawiono powyżej, to pracodawca praktycznie nie ma prawo do odmowy. Przysługujące się dni wolne nie muszą być jednak wykorzystane równocześnie. Dzięki kodeksowi pracy znika wiele problemów tego typu.