Targi producentów krajalnic do chleba

Tydzień temu odbyły się w Poznaniu targi producentów narzędzi i maszyn do branży piekarniczej. Na targach pojawili się czołowi europejscy producenci i międzynarodowe koncerny. Odbyło się mnóstwo pokazów, opowiadano o nowinkach technologicznych, świat ujrzały nowoczesne opatentowane rozwiązania. Zainteresowani targami byli nie tylko sami producenci, ale przede wszystkim właściciele mniejszych i większych piekarni.

Holenderski producent przedstawia wyjątkowe noże do krajalnic

wyjątkowe noże do krajalnic do chlebaNa targach swoje stanowisko miał największy i najbardziej ceniony holenderski producent z branży narzędzi i maszyn piekarniczych. Zaprezentował on swój nowy produkt – wyjątkowe noże do krajalnic do chleba ze specjalnie utwardzanymi ostrzami i całkiem innym rozstawieniem ząbków tnących. Dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii obróbczej uzyskał on noże o wytrzymałości niemalże dwukrotnie większej niż standardowe, najczęściej wykorzystywane do krojenia chleba w piekarniach. Do tej pory żaden inny producent nie osiągnął takiego wyniku. Szczegółowy przebieg obróbki jest oczywiście pilnie strzeżoną tajemnicą, a rozstawienie ząbków opatentowane. Oznacza to, że tylko holenderski producent może wykonywać owe noże w najwyższej możliwej jakości. Firma zdobyła nagrodę Producenta Roku w kategorii Najlepsza Jakość. Producent jest na tyle pewny swojego nowego produktu, że daje na niego dłuższą gwarancję. Ni mniej ni więcej oznacza to, że przy zachowaniu najwyższej dbałości o sprzęt i robieniu regularnych przeglądów, nowoczesne noże do krajalnic są na tyle wyjątkowe, że powinny przetrwać lata. Oczywiście gwarancja obejmuje tylko naturalne zużycie, czy uszkodzenie materiału o ile potwierdzone są wszelkie wcześniejsze czynności serwisowe, takie jak na przykład ostrzenie, których należy dokonywać w autoryzowanych punktach serwisowych producenta.

Trudno się dziwić, że holenderski producent zrobił swego rodzaju furorę na targach. Z pewnością pozostali producenci będą teraz próbować samodzielnie dojść do takich wyników. Póki co pozostaje im głównie konkurowanie ceną. Wyjątkowe noże do krajalnic są bowiem droższe od standardowych więc klientami holenderskiego producenta staną się głównie duże piekarnie z wyrobioną marką na rynku. Małe firmy raczej będą trzymać się standardowych noży w niższej cenie więc dla każdego znajdą się klienci.