Terminal w sklepach to dzisiaj standard

Płacenie kartą w sklepach jest dzisiaj popularniejsze od płatności gotówką. W Polsce tysiące płatności dziennie odbywają się za pomocą plastikowego pieniądze. Pokochaliśmy też płatności zbliżeniowe do których nie potrzeba wkładać kartę do terminala. To wszystko sprawia, że większość sklepów oferuje dzisiaj przyjmowanie płatności kartą płatniczą. W sklepach i punktach usługowych terminal to dzisiaj standard. Terminal wyposażony jest w drukarkę.

Rolkę termiczną kupuje się hurtem

niedrogie rolki termiczne do terminaliKażdy właściciel sklepu czy punktu usługowego może dzisiaj skorzystać z możliwości otrzymania darmowego terminala płatniczego. W rządowym programie urządzenia te zostały dofinansowane i każdy sklep może mieć takie urządzenie zupełnie za darmo. Terminale płatnicze są już obecne wszędzie, ale nie ma się czemu dziwić. Jesteśmy krajem, w którym płatności bezgotówkowe biją rekordy popularności. Klienci płacący kartą otrzymują po każdej transakcji potwierdzenie. Jest ono wydrukowane na papierze termicznym. Każdy właściciel terminala sam musi zadbać o to, żeby mieć rolki do terminala. Nie jest to problemem bo niedrogie rolki termiczne do terminali zamawia się przez internet. Wiele sklepów czy firm i tak korzysta z usług dużych hurtowni materiałów biurowych, które zamówienia dostarczają regularnie minimum raz w miesiącu. W każdym razie te rolki termiczne są bardzo istotne bo to na nich drukują się potwierdzenia transakcji dla klientów. Podobnie w przypadku jeśli transakcja kartą z jakiś powodów nie dojdzie do skutku. Wówczas potwierdzenie nieudanej transakcji może być dla klienta podstawą do jakichkolwiek roszczeń względem swojego banku. Jakby nie patrzeć to potwierdzenia z terminala wychodzić muszą, a bez odpowiedniej rolki termicznej drukowanie takich potwierdzeń nie będzie możliwe. Co istotne to, że nigdy nie może takiego papieru w terminalu zabraknąć.

W wielu punktach handlowych i usługowych terminale płatnicze pracują bez przerwy. Ilość transakcji kartowych w ciągu dnia w wielu sklepach już dawno przekroczyła liczbą płatności gotówką. Każdy płacący kartą musi otrzymać potwierdzenie wykonanej transakcji. Takie potwierdzenie drukuje się na specjalnym papierze. Rolki papieru zamawia się samodzielnie. Kosztują one symboliczne pieniądze, więc zamawia się je hurtowo.