Ubezpieczenia dla psów – warto spróbować!

Wiem, że regularne odwiedzanie weterynarza jest kosztowne, ale posiadając zwierzaka musimy brać za niego pełną odpowiedzialność. Mój pies, który ma już cztery lata musiał być niedawno poddany zabiegowi usunięcia przepukliny, co kosztuje sporo. Na szczęście zanim zaadoptowałam Kajtka zdecydowałam się na wykupienie ubezpieczenia dla psa w formie pełnego pakietu. W znacznym stopniu zmniejszyło to moje wydatki poniesione na wizyty Kajtka u weterynarza.

Ubezpieczenie dla psów jest opłacalną inwestycją

opłacalne ubezpieczenia dla psówJedna kontrolna wizyta u weterynarza to koszt rzędu kilkudziesięciu złotych. Jeżeli dodamy do tego podstawowe badania krwi to wychodzi już rachunek opiewający na o wiele więcej niż 100 złotych. To całkiem sporo jeżeli weźmie się pod uwagę fakt, że psa należy też co roku szczepić, a oprócz tego zaleca się wykonywanie zabiegu kastracji lub sterylizacji ze względów zdrowotnych. Ja, jak już wcześniej wspomniałam, musiałam też opłacić operację usunięcia przepukliny u Kajtka. Na szczęście przez to, że wykupiłam ubezpieczenie dla psa, większość moich wydatków związanych z wizytami u weterynarza i zabiegami zostały opłacone przez firmę ubezpieczeniową. Żeby znaleźć opłacalne ubezpieczenia dla psów wystarczy zajrzeć do Internetu. Ja wybrałam firmę, która oferowała możliwość płacenia za ubezpieczenie co miesiąc – taka forma jest dla mnie najbardziej wygodna. Nie jestem dobra w oszczędzaniu, więc płacenie np. rocznej, wysokiej raty byłoby dla mnie dość ciężkie do zrealizowania. Po półtora roku od wykupienia ubezpieczenia zauważyłam, że zaoszczędziłam kilkaset złotych na wizytach u weterynarza, które zostały opłacone przez ubezpieczyciela. Poza tym czuję, że w razie jakichkolwiek problemów ze zdrowiem Kajtka nie będę musiała się martwić o koszty np. operacji.

Staram się dbać o Kajtka najlepiej jak mogę. Wydaje mi się, że jestem naprawdę odpowiedzialną właścicielką. Żałuję, że o nie wiedziałam o ubezpieczeniach dla zwierząt wcześniej – na pewno łatwiej byłoby mi wtedy opłacić wszystkie zabiegi mojego poprzedniego psa. Fajnie, że ubezpieczenie obejmuje nie tylko operacje i skomplikowane zabiegi. Wykupienie ubezpieczenia dla psa jest więc bardzo opłacalne. Dlatego poleciłam tę usługę swoim znajomym, którzy też mają zwierzęta w domu.