W jaki sposób produkuje się ser mascarpone?

Każda kultura na świecie posiada swoje potrawy oraz ogółem tradycje kulinarne. Dlatego mówią o polskiej, japońskiej czy włoskiej kuchni ma się na myśli konkretne smaki. W tym tekście zajmę się smakami prosto z Włoch, a dokładniej serem. Trzeba zauważyć, że tradycja dotycząca serów jest tam głęboko zakorzeniona, już od wielu wieków włosi produkują pyszne sery, którymi zachwyca się cały świat.

Do czego pasuje popularny ser mascarpone?

sery włoskie - sklep internetowyJednym z bardziej znanych serów jest mascarpone. Wiele osób nawet nie podejrzewa, że ten serek pochodzi z Włoch. Jest on kremowy oraz lekki, a przy tym jest idealnym składnikiem różnych deserów, choć korzysta się z niego także w przypadku mięs czy makaronów. Między innymi tiramisu które uwielbia wielu polaków wymaga właśnie tego serka. Jeśli chodzi o proces tworzenia mascarpone, to jest to całkiem ciekawe. Najpierw wymagana jest śmietanka z mleka krowiego. Następnie gotuje się ją, póki nie wytworzą się grudki sera. Dopiero wtedy odsącza się te grudki, które leżakują przez jeden dzień. Po oddzieleniu się serwatki, w końcu powstaje pyszny mascarpone. Trzeba zauważyć, że ten akurat ser nie nadaje się do zbyt długiego przechowywania. Dlatego można go trzymać w lodówce zaledwie przez dwa tygodnie. Jednak warto zakupić taki serek, bo jest idealny także jako składnik kremów czy sam w sobie do zapiekania. Można go wykorzystać na wiele różnych sposobów. Wiele pysznych smaków można odkryć próbując różne sery włoskie – Sklep internetowy to świetne miejsce do znalezienia pysznego produktu dla siebie. Jestem pewien, że dzięki różnym włoskim serom uda się zaskoczyć, a jednocześnie zachwycić swoich znajomych. Mimo wszystko niewielu polaków wgłębia się w ten temat. Dlatego też można łatwo znaleźć pyszne smaki, których inne osoby jeszcze nigdy nie próbowały. Dobrze jest poszerzyć swoje kuchenne horyzonty, sam jestem wielkim fanem próbowania nowych potraw czy sposobów ich przyrządzania.

Sery włoskie to prawdziwe bogactwo smaków. Wykonuje się je na różne sposoby według wielowiekowych przepisów. Niektóre z nich mają dodatek pleśni, która zapewnia jeszcze bardziej wyjątkowy smak. Jestem ogromnym fanem takich serów i wiem, że wielu osobom zdołają przypaść do gustu. Dlatego warto chociaż ich spróbować i przekonać się o tym na własnej skórze.