W jaki sposób zadbać o bardzo suchą skórę twarzy?

W swoim nastoletnim, a później dorosłym życiu przetestowałam mnóstwo kosmetyków, które miały poprawić kondycję mojej cery. Co prawda nigdy nie zmagałam się z takimi problemem, jak trądzik jednak moja skóra twarzy jest bardzo przesuszona, a co za tym idzie sprawia ogromny dyskomfort w życiu codziennym. 

Pielęgnacja przesuszonej skóry 

krem nawilżający do twarzyPrzesuszona skóra twarzy potrafi być prawdziwym utrapieniem. Nie dość, że brzydko wygląda, to w dodatku często szczypie, a po wielu kosmetykach do pielęgnacji potrafią występować na niej podrażnienia. Nie ma mowy o nałożeniu podkładu jeśli nie chcemy, by ten podkreślił suche skórki nawet, jeżeli jest silnie nawilżający. Długo szukałam odpowiedniej pielęgnacji

puttygen.biz

, aż w końcu cuda zdziałał krem nawilżający do twarzy na który trafiłam w jednym ze sklepów internetowych. Oprócz niego stosuję także delikatną piankę do mycia oraz zrezygnowałam całkowicie z toników, które często mają w składzie alkohol na rzecz hydrolatów. Krem, jaki zakupiłam był jednak kluczem do zwycięstwa. Jest to krem z naturalnych składników, bardzo silnie nawilżający cerę, który utrzymuje swoje działanie przez większość dnia. Jestem z niego bardzo zadowolona ponieważ jako jedyny dotychczas nie podrażnił mojej skóry, lubi się z innymi produktami do pielęgnacji i co równie ważne, świetnie współgra z kosmetykami do makijażu.

Od jakiegoś czasu zrezygnowałam z bazy pod makijaż na rzecz kremu, który nawilża tak ładnie, że po nałożeniu podkładu nie ma widocznych suchych skórek. Co więcej zauważyłam, że sam podkład lepiej wtapia się w skórę, gdy pomieszam go z kremem, co jest chyba dla każdej osoby używającej podkładu ogromną zaletą. Oprócz jego świetnego działania warto także wspomnieć, że ma przemiłą delikatną konsystencję, a także niesamowity zapach.