Wakacyjne prace konserwacyjne elewacji

W czasie wakacji spółdzielnia zdecydowała się na odświeżenie kilku osiedli. Niektóre z nich wymagały malowania na nowo całej elewacji, a inne tylko gruntowanego oczyszczenia. Firma w fachowy sposób pozbyła się brudu powstałego od osadzającego się smogu czy kurzu, sadzy z kominów oraz pleśni i glonów. Elewacja wygląda teraz jak nowa i może znów cieszyć oko mieszkańców.

Co daje umycie elewacji

mycie elewacji w gdyniSpółdzielnia zdecydowała się na wybór profesjonalnej firmy budowlanej, która w swojej ofercie ma mycie elewacji w Gdyni i okolicach. Profesjonaliści korzystają ze specjalnych sprzętów wykorzystywanych podczas prac wysokościowych, takich jak podnośniki koszowe, które niezwykle usprawniają proces mycia. Usytuowanie podnośnika koszowego jest znacznie szybsze niż rozkładanie rusztowań. Ponadto zapewnia on mobilność i wygodę w realizacji zlecenia. Osoba wykonująca taką pracę jest dobrze zabezpieczona przed wypadkiem. Firma, na którą zdecydowała się spółdzielnia, zajmuje się również malowaniem elewacji budynków. Nie zawsze konieczne jest malowanie na nowo elewacji. W wielu przypadkach wystarczy dokładne oczyszczenie jej z kurzu czy sadzy oraz odpowiednie zabezpieczenie. Aby elewacja długo zachowała swój wygląd, należy regularnie ją czyścić, co pozwoli na przedłużenie jej żywotności. Niestety ściany budynków często zarastają glonami lub pokrywają się pleśnią. Ze względu na strukturę elewacji brud łatwo się na niej osadza i trudno go usunąć. Mycie odbywa się za pomocą wody oraz środków czyszczących użytych pod odpowiednim ciśnieniem. Często, aby pozbyć się glonów należy przeprowadzić dodatkowe mycie ręczne. Po zakończonym myciu należy spłukać wodą pozostałość po środkach myjących i zaimpregnować myte powierzchnie, aby pleśń czy glony nie powracały. Mycie elewacji to etap wstępny do malowania jej. Częstotliwość z jaką należy myć elewacje budynków, zależy od jego lokalizacji oraz rodzaju użytego tynku. Na chropowatych powierzchniach brud i zanieczyszczenia osadzają się bardziej.

Warto dopasować częstotliwość mycia elewacji budynków do czynników, na które są narażone. Budynki znajdujące się blisko ruchliwych ulic czy znajdujące się nieopodal zakładów przemysłowych mogą wymagać częstszego mycia. Podatne na osadzanie się pleśni i glonów są natomiast budynki, które znajdują się w miejscach wilgotnych oraz w bliskim sąsiedztwie z lasami czy łąkami.