Ważna rola szlafroka w ciąży

 

Ciąża jest ważnym etapem w życiu kobiety. Nawet w takim okresie chcą zawsze czuć się piękne oraz zadbane i jednocześnie czuć się komfortowo. Szlafrok ciążowy nie musi występować w jednej uniwersalnej formie. Szeroki wybór tego produktu dostępnego w wielu sklepach stacjonarnych i internetowych pozwala na indywidualne dopasowanie pod względem wizualnym. Jak wybrać idealny dla siebie?

Na co zwracać uwagę podczas wyboru szlafroka?

komfortowy szlafrok ciążowyWbrew pozorom jest to ważny element bielizny ciążowej. Noszenie go wpływa na komfort kobiety i nie tylko ją okrywa, ale również podkreśla kształt sylwetki. Żeby wybrać najlepszy model warto wziąć pod uwagę takie czynniki jak wygoda, miękkość materiału, dopasowanie oraz ciepło jakie daje szlafrok. Komfortowy szlafrok ciążowy powinien być wykonany z oddychającej tkaniny. Najlepiej jeżeli będzie ona naturalna. Z tego względu polecane są głównie te wyprodukowane z bawełny lub z domieszką poliestru. Musi być on przepuszczalny żeby nie gromadziły się w nim bakterie oraz roztocza, które występują w powietrzu – mogą one nie sprzyjać zdrowiu przyszłej mamy. W tym okresie szczególnie trzeba zwracać uwagę na higienę. Aktualnie występują one w wielu różnych wersjach i dlatego taki szlafrok już dawno przestał się kojarzyć z bezkształtnymi workami. Mogą występować również w wersji eleganckiej. Latem, kiedy temperatura powietrza jest wysoka sprawdzą się te wykonane z jedwabiu albo satyny. Dostępne są również w bogatej gamie kolorów od klasycznej bieli, po odcienie niebieskiego i różowego, a kończąc na czerni. Jeżeli posiadać będzie jakieś aplikacje i koronki to warto sprawdzić czy takie ozdoby są dodatkowo przeszyte wewnątrz. Mogą one powodować ryzyko występowania otarć lub uczuleń, więc lepiej jest minimalizować tego typu wzmocnienia. Szlafrok ciążowy jest również przydatny podczas karmienia, ponieważ niektóre modele są specjalnie do tego przystosowane i posiadają odpowiedni kopertowy krój oraz wiązanie pod biustem.

Szlafrok ciążowy jest bardzo praktycznym i funkcjonalnym wyborem. Bardzo często jest on zaprojektowany w taki sposób żeby rosnąć z brzuszkiem przyszłej mamy. Takie rozwiązanie daje duże możliwości i można się nim cieszyć nawet w pierwszych miesiącach życia dziecka. Jeżeli zdecydujemy się na uniwersalny krój i jednolitą kolorystykę to może stać się on również elementem bielizny, która nosi się na co dzień.