Wczasy na jachcie świetnym pomysłem

Odmiana okazuje się niezłym rozwiązaniem. Dotyczy to również sposobu spędzania wakacji, o czym przekonaliśmy się sami. Długo zastanawialiśmy się, gdzie wyruszyć tym razem. W ostatnich latach wyjeżdżaliśmy zarówno w góry, jak i nad morze. Było trochę odpoczynku, letniego lenistwa, ale też zwiedzania oraz aktywności fizycznej, na przykład na rowerach. W tym roku podjęliśmy decyzję, iż pojedziemy nad jezioro. Przy okazji stwierdziliśmy, że fajnie będzie na przykład wybrać się w rejs.

Uprawnienia nie zawsze konieczne

czarter jachtu bez uprawnieńOczywiście ofert rejsów nie brakuje. Można z nich skorzystać nad morzem albo nad jeziorami. Zorganizowane dla większych grup cieszą się ogromną popularnością. My jednak postawiliśmy na inną opcję. Chcieliśmy mianowicie czegoś bardziej prywatnego. Łódka i woda – to był nasz pomysł na spędzenie urlopu. Nie mamy patentu żeglarskiego, ale nie stanowiło to problemu. Okazało się bowiem, iż możliwy jest czarter jachtu bez uprawnień. Jak dokonać takiego wynajmu i jak ruszyć w rejs? Cóż, wystarczyło przejść przeszkolenie, poznać najważniejsze zasady, wybrać jacht odpowiedni do potrzeb i tyle. Oczywiście fachowcy czuwają nad wszystkim, więc nie ma obaw o bezpieczeństwo. Tak też było w naszym przypadku. Wybraliśmy się na wodę i spędziliśmy kilka dni na jeziorze. Czy to był dobry pomysł? Doskonały. Rzadko mamy okazję spędzić razem aż tyle czasu, a to była świetna okazja ku temu. Poza tym to wspaniała możliwość obcowania z przyrodą oraz podziwiania jej walorów. Pięknej natury na pewno nie brakuje wokół jezior i dotyczy to wielu zakątków. Wschody i zachody słońca, podziwiane z pokładu jachtu, to niezapomniane przeżycia oraz szansa na wykonanie genialnych fotografii. To kolejny argument za wypłynięciem na wodę. Wspólne posiłki w otoczeniu natury, klimatyczne kolacje – tego na pewno nie zapomnimy. Oczywiście warto podkreślić, że jest też szansa zejść na brzeg i korzystać z uroków lądu, między innymi plaży.

Wakacje na jachcie niewątpliwe uznajemy za bardzo udane. Nie tylko mieliśmy okazję spędzić razem sporo czasu, ale też był to okres, w którym nie brakowało atrakcji, wypoczynku i cudownych widoków. Okazuje się, że brak uprawnień wcale nie musi być przeszkodą w tym, by stać się żeglarzem. Nawet jeśli to chwilowa przygoda, to warto ją przeżyć. Zresztą, wcale nie musi być chwilowa. Niewykluczone, że z takiej możliwości skorzystamy podczas kolejnego urlopu.