Wybieramy ozdobny nagrobek

Każdy nagrobek jest inny i każdy jest wyjątkowy, gdyż stawiamy go na cmentarzu, na którym pochowana jest bliska nam osoba. Praktycznie przy każdym cmentarzu znajduje się zakład kamieniarski, gdzie możemy zamówić nagrobek wykonany z konkretnego materiału oraz dobrać odpowiednie napisy. Nadto, zawsze możemy wstawić zdjęcie lub wygrawerować portret bliskiej nam osoby. Często decydujemy się też na nagrobki rodzinne.

Zamawiamy nagrobek u dobrego kamieniarza

nagrobki otwockŚmierć bliskiej osoby jest traumatycznym przeżyciem dla każdego z nas. Zawsze chcemy też, by bliska nam osoba była pochowana z godnością. Szczególnie zależ nam wówczas na stworzeniu ozdobnego nagrobka, na którym będzie zdjęcie bliskiej nam osoby. Jeśli chodzi o płyty nagrobne i nagrobki Otwock ma wiele zakładów kamieniarskich, w których możemy zamówić taki nagrobek, jaki tylko będziemy chcieli. Kamieniarz zawsze zapyta nas o  budżet, którym dysponujemy oraz kamień, z którego wykonana zostanie płyta. Wybór jest bogaty. Możemy postawić na marmur, czy granit lub wybrać nagrobek artystyczny. W tym ostatnim przypadku możemy zamieszczać na grobie nie tylko grawery, czy dodatkowe napisy, ale też różnego rodzaju rzeźby. Często zamawiamy płytę, do której kamieniarz szuka odpowiedniego budulca. Sami decydujemy również, czy stawiamy na czerń, czy na jasną kolorystykę kamienia, z którego wykonany zostanie nagrobek. Ceny zawsze uzgadniane są indywidualnie z uwagi na okoliczność, iż budulec ma różny koszt, do którego zawsze musimy doliczyć również robociznę. Bardzo często zamawiamy od razu nagrobek rodzinny, gdy chcemy by wszyscy nasi bliscy pochowani zostali we wspólnym grobowcu. Kamieniarze zawsze doradzą nam, jaki kamień powinniśmy wybrać oraz, który z nich jest najwytrzymalszy, i który wymaga częstej pielęgnacji, a który nie musi być czyszczony co tydzień. Gdy nie będziemy mieli pomysłu na płytę nagrobną, każdy rzemieślnik pomoże nam w jego zaprojektowaniu. 

Większość kamieniarzy prowadzi swoje warsztaty od wielu lat. Często są do zakłady rodzinne prowadzone z pokolenia na pokolenie. Zawsze mamy więc pewność, że pomogą nam w stworzeniu nagrobka, który będzie wszystkich zachwycał oraz wykonany będzie z trwałego kamienia, który będzie stał nawet przez wiele lat. Zamawiamy nagrobki o różnym wzornictwie oraz kolorystyce. Wybieramy też płyty na grobowce rodzinne.