Wybieramy popularny basen do ogrodu

 

Główną funkcją basenu ogrodowego wypełnionego wodą jest możliwość ochłodzenia ciała w upalne dni. Jednakże to, jaki rodzaj basenu zostanie przez nas wybrany może być uzależnione od różnych czynników i nie dotyczy to wyłącznie pojemności zbiornika. Możemy wybierać między różnorodną budową basenu, rozmiarem, głębokością oraz estetyką. Warto wiedzieć, na jakie kryteria zwracać uwagę, aby dobrać dla siebie i swojej rodziny optymalny model.

Korzystamy z dobrego basenu ogrodowego

najpopularniejszy basen do ogroduNa rynku znajdziemy różne rodzaje wodnych zbiorników ogrodowych. Pierwszym z nich są baseny rozporowe, których ściany ustawiane są do pionowej pozycji przy zastosowaniu wody wlewanej do zbiornika. Najczęściej posiadają one dmuchany kołnierz, który uzupełnia się powietrzem przed wlaniem wody. Odmiennym rozwiązaniem są baseny stelażowe, których ściany są wspierane przez specjalne rusztowanie. Rozkładanie takiego basenu jest bardziej czasochłonne, jednakże zapewnia większą stabilność. Warto kupić najpopularniejszy basen do ogrodu. Baseny rozporowe pozytywne opinie zawdzięczają funkcjonalności dotyczącej szybkiego składania oraz rozkładania zbiornika. Istotną kwestią w czasie wyboru będzie fakt, kto ma korzystać z basenu. Najczęściej baseny ogrodowe dla dzieci mają znacznie mniejszą powierzchnię, niż te skierowane do osób dorosłych. Modele dla dzieci dodatkowo dostępne są z dmuchanymi zjeżdżalniami, jednak wymaga to sporej powierzchni ogrodu. W przypadku modeli dla dorosłych, największe baseny umożliwiają całkowite zanurzenie dorosłej osoby pod powierzchnią wody. Podczas zakupu warto jednak uwzględnić czy wymienianie wody nie będzie dla nas problematyczne oraz w jaki sposób woda będzie odprowadzana na etapie składania konstrukcji. Jeżeli obie kwestie są problematyczne, warto wziąć pod uwagę zakup modeli o mniejszej pojemności.

Jednym z podstawowych wyznaczników w czasie dobierania basenu do ogrodu będzie ilość dostępnego miejsca oraz osoby korzystające z takiego zbiornika. Osoby z dziećmi zazwyczaj decydują się na mniejsze dmuchane modele, bądź baseny rozporowe o mniejszej powierzchni. Natomiast osoby planujące zapraszanie znajomych, zazwyczaj wybierają specjalne modele stelażowe, które mają zarówno dużą pojemność, jak i bardzo stabilną konstrukcję. Są to bowiem bardzo doceniane parametry.