Wybierz odpowiedni kocyk na zimę dla niemowląt

Zima to dla rodziców niemowlaków niełatwy czas. Wybranie się na spacer wymaga wielu przygotowań. Samo ubieranie dziecka jest problematyczne: te warstwy ubrań, kombinezon… Wszystko, żeby dziecko ogrzać, ale mimo wszystko nie przegrzać, ponieważ przegrzanie malucha jest tak samo złe, jak wyziębienie. Nie jest łatwo nie przesadzić, szczególnie gdy warunki atmosferyczne i rodzicielska troska nie pozwalają na wiele ubraniowych manewrów.

Ogrzewanie kocykiem na zimę dla niemowląt

kocyk na zimę dla niemowlątW znalezieniu złotego środka pomocny może być kocyk, dzięki któremu dziecko może mieć na sobie jedną warstwę ubrań mniej, ponieważ dogrzejemy je dodatkowo warstwą ciepłego materiału. Kocyk na zimę dla niemowląt powinien być nie tylko chroniącym przed zimnem przykryciem, ale też przyjemną i miłą w dotyku tkaniną. Żeby dziecko polubiło swój pledzik, powinien mieć on przyjemną fakturę i kolorowe, przyciągające oko wzory, najlepiej z ulubionymi motywami naszej pociechy. Niemowlęta, zwłaszcza te nieco starsze, często nie chcą się dodatkowo niczym okrywać ani krępować nóżek kocem, dlatego warto pamiętać, że ulubiona stylistyka może być dla nich zachętą do okrycia się. Dobrze jest również przemyśleć materiał, z jakiego stworzone jest dziecięce okrycie. Nie może to być wykonany z cienkich tekstyliów, ponieważ nie sprawdzi się w swojej roli. Z tego powodu trzeba wziąć pod uwagę coś innego niż muślin, bambus, flanela lub bawełna, lecz raczej postawić na wełnę, bawełnę z dodatkiem polaru oraz minky. Ten ostatni rodzaj sprawdza się zimą szczególnie – jest bardzo praktyczny, miękki, izolujący od chłodu. Smyki zachwycone będą nie tylko jego wyjątkowo przytulną stroną, ale też elastycznością, która nie powoduje skrępowania ruchów. Kolejną kwestią, którą należy rozważyć, jest zakup takiego kocyka, któremu nie zaszkodzi częste pranie. Zimą bardzo łatwo o zabrudzenia, dlatego zapewne koc będzie wielokrotnie trafiał do pralki, dobrze by więc było, żeby jego tkanina była wytrzymała i nie odkształcała się pod wpływem wody i środków chemicznych.

Znalezienie odpowiedniego produktu nie musi być jednak wyzwaniem. Sprawą priorytetową jest przecież zapewnienie dziecku komfortowego ciepła i wygody w wózku w czasie zimowych spacerów. Oznacza to, że przede wszystkim trzeba się skupić na szukaniu takiego kocyka, który spełni tę podstawową funkcję i sprawi, że – ku zadowoleniu rodzica – maluch nie będzie marzł.