Zabawa w paintball – jak to wygląda?

Paintball to rozrywka, która od jakiegoś zyskuje rosnącą popularność. Z całą pewnością każdy z nas choć raz słyszał o tej rozrywce lub nawet był na taką zabawę zaproszony. W ten sposób bawią się panowie na wieczorach kawalerskich, zespoły podczas wyjazdów firmowych czy po prostu grupy znajomych mające ochotę na odrobinę rywalizacji na świeżym powietrzu.

Paintball – zabawa dla każdego

zabawa paintball - łódźWarto zacząć od pytania – czy do gry w paintball trzeba się specjalnie przygotowywać? Odpowiedź brzmi: nie. Oczywiście, trzeba brać pod uwagę to, że to aktywność fizyczna. Trzeba będzie biegać, kryć się w krzakach lub za wybudowanymi na polu budynkami. Przeciwnicy będą do nas strzelać kulkami

, gonić po polu 'bitwy”. Jednak należy też pamiętać, że to ma być zabawa – jeśli chcemy pobiegać, aż ktoś nas trafi, nie umiemy dobrze celować, nic w tym złego. Liczy się rozrywka. Dużym plusem jest szeroka dostępność – jeśli na myśl przychodzi zabawa paintball – łódź czy każde inne miasto będzie miało co najmniej jedną zajmującą się tym firmę. Najczęściej w paintballowej rozgrywce chodzi o rywalizację drużyna versus drużyna. Zabawa polega na zebraniu flag przeciwnika i oczywiście uniknięciu trafienia. To właśnie kwalifikuje paintball tak wysoko wśród plenerowych rozrywek zespołowych. Wszystko zależy od tego, z kim i z jakim nastawieniem się bawimy. Grupa znajomych chętnie stanie naprzeciwko siebie i poczuje ducha rywalizacji, by potem śmiać się z porażek i gratulować sobie dobrych trafień przy ognisku (często można wykupić zorganizowanie pieczenia kiełbasek tuż przy polu paintballowym).Grupa panów, która chce poczuć trochę adrenaliny z całą pewnością skupi się na elemencie rywalizacji i nie odpuści aż do końca – a wygrani będą cieszyć się ogromną satysfakcją. Lecz to nie wszystko. Paintball doskonale sprawi się jako zabawa team buildingową dla współpracowników. 

Jak widać, strzelanie kulkami na specjalnym terenie to zabawa, w której może odnaleźć się każdy, bez względu na wiek czy kondycję fizyczną. Może być rywalizacją, może umacniać zespół a może być po prostu fajną rozrywką dla grupy znajomych. Na pewno jest to coś innego, oderwanie od siedzącego trybu życia dzięki aktywnej zabawie na świeżym powietrzu. Uczy też refleksu, współpracy, spostrzegawczości. Same plusy!