Zabawki węchowe dla psów

Niektóre psy mają ogromną ilość energii, której nie potrafią spożytkować a inne wręcz przeciwnie – nie można ich zachęcić do ruchu. Dla obu tych typów trzeba mieć cierpliwość i czas, by organizować im zabawy. Leniwego zachęcimy w ten sposób do ruchu, a temu żywszemu pozwolimy rozładować energię, dzięki czemu nie rozniesie nam domu. Trenowanie psów żwawych nie jest łatwe lecz na pewno pożyteczne. Nie musimy być profesjonalistami, by nieco podszkolić swojego zwierzaka, a pomogą nam w tym na przykład zabawki węchowe. Więcej o nich poniżej.

Kilka słów o zabawkach węchowych

zabawki węchoweSą różne opinie na ten temat, jednak posiadanie psa w bloku wcale nie jest takim złym pomysłem, chociaż jest oczywiście kilka warunków, które należy spełniać. Wiele osób jest zdania, że duże psy nie powinny być wychowywane w bloku, jednak według specjalistów nie jest to aż taki zły pomysł. Jednak trzeba zapewnić psu taką ilość ruchu, jaka jest dla niego odpowiednia. Oznacza to, że psa trzeba wyprowadzić na długi spacer lub w niektórych przypadkach – bieg. Zaleca wyprowadzać się większego psa na co najmniej dwa razy dziennie na taki dłuższy spacer. Jeśli mamy natomiast psa, który wymaga atencji, idealnym pomysłem będą zabawki węchowe, które zdobywają coraz większą popularność. Mogą one przyjmować różną formę, można je samemu przygotować w domu lub też zakupić w dobrym sklepie zoologicznym. Niezależnie od tego, na co się zdecydujemy, pamiętajmy, że do tego typu zabaw trzeba mieć cierpliwość. Musi mieć ją również nasz zwierzak, dlatego też nie powinna ona trwać dłużej niż piętnaście minut, gdyż może on się po prostu tą zabawą znudzić. A jak mogą wyglądać zabawki węchowe? Otóż najpopularniejsze z nich zwykle występują w postaci puszeczek o danym zapachu. Zadaniem psów jest odróżnianie jednych od drugich. Szczegółowe wytyczne znajdziemy na opakowaniu.

Zapewnienie naszym zwierzakom odpowiedniej dawki ruchu i rozrywki, gdy mieszkamy w małym mieszkanku nie jest łatwe lecz nie niemożliwe. Przygarniając naprawdę dużego psa, musimy być świadomi tego, że naszym obowiązkiem będzie wyprowadzanie go na długie spacery lub bieganie z nim. Jeśli wiemy, że nie będziemy mieć na to czasu, kupmy lub zaadoptujmy małego psiaka. Możemy również wyposażyć się w zabawki węchowe, które stanowią doskonałą rozrywkę.