Zabieg Xela Rederm do skóry ze zmarszczkami

W gabinetach kosmetycznych i medycyny estetycznej coraz częściej wykonywane są zabiegi z użyciem nowoczesnych wypełniaczy. Głównym składnikiem preparatów jest zazwyczaj kwas hialuronowy, a także inne substancje takie jak kolagen, witaminy, krzemionki i peptydy. Innowacyjne i nowoczesne preparaty dostarczają skórze niezbędnych substancji. Zatrzymują procesy starzenia skóry i odwracają efekty mijającego czasu widoczne na twarzy. Wpływają również na elastyczność i sprężystość skóry oraz jej nawilżenie i odżywienie.

Redermalizacja skóry dojrzałej

xela rederm do skóryNumerem jeden w nowoczesnych gabinetach kosmetycznych jest preparat na bazie kwasu hialuronowego i bursztynian sodu. Jest to wypełniacz Xela Rederm do skóry dojrzałej z oznakami starzenia, który intensywnie rewitalizuje skórę. Redermalizacja za pomocą Xela Rederm to doskonała metoda korekcji i profilaktyki zmian związanych z wiekiem. To również jedyny preparat na rynku, który wywiera bezpośredni wpływ na procesy metaboliczne w komórkach. Powoduje wzrost produkcji energii w cyklu Krebsa w fibroblastach skóry, przyspiesza syntezę kolagenu i elastyny, a także wpływa na mikrokrążenie i transport jonów. Dotlenia skórę od wewnątrz, a dzięki temu zwiększa jej odżywienie i nawilżanie. Główne składniki preparatu, czyli kwas hialuronowy i bursztynian sodu, wpływają na trzy główne mechanizmy związane z jakością skóry. Likwidują odwodnienie i patologiczne działanie wolnych rodników, a także przyspieszają przemianę materii komórkowej w tkankach skóry. Pochodzący z bakterii Bacillus Subtilis kwas hialuronowy ulega powolnej biodegradacji, a jego stopniowe uwalnianie do tkanek zmniejsza głębokość i rozmiar zmarszczek oraz daje efekt liftingu. Bursztynian sodu zapobiega starzeniu skóry i przyspiesza regenerację. W wyniku działania tych dwóch składników widoczna jest poprawa tekstury i wyglądu skóry zaledwie po kilku dniach od podania preparatu.

Xela Rederm podawany jest śródskórnie w formie iniekcji. Najczęściej stosowana jest technika liniowa lub grudkowa. Długotrwałe efekty możliwe są dzięki zastosowaniu pełnej kuracji składającej się z kilku zabiegów powtarzanych systematycznie w odstępie kilku tygodni. Preparat można stosować na skórę twarzy, szyi i dekoltu zwłaszcza w przypadku wystąpienia zmian spowodowanych utratą sprężystości i elastyczności skóry.