Zakup dobrego skutera

 

Większość z nas jest sprawna fizycznie i nie są dla nas przeszkodą chodniki, schody czy klatki schodowe. Możemy się bez problemu przemieszać pieszo, na rowerze, hulajnodze czy samochodem. Jednak osoby niepełnosprawne nie mają takiego komfortu i każdego dnia muszą się zmagać z wieloma przeciwnościami. Najczęściej są zależne od innych osób.

Skuter dający poczucie samodzielności

dobre skutery elektryczne inwalidzkieCzęsto bywa, że osoba, która nie może się samodzielnie poruszać, musi pomagać sobie laską, balkonikiem lub podporą drugiej osoby. Jednak kiedy musi zrobić zakupy, jechać do urzędu czy ma do załatwienia każdą inną sprawę, to musi polegać na specjalnym transporcie dla inwalidów lub prosić kogoś znajomego czy z rodziny o pomoc. Nie jest to komfortowe, dlatego też optymalnym rozwiązaniem dla takich osób są dobre skutery elektryczne inwalidzkie. Są to wszechstronne pojazdy czterokołowe, które nie zabierają wiele miejsca, więc można nimi wszędzie zaparkować. Skuter może być jedno lub dwuosobowy. Dzięki zasilaniu elektrycznym, koszty jego utrzymania są bardzo niskie i nie trzeba się martwić napełnianiem baku. Maksymalna prędkość z jaką może się przemieszczać skuter elektryczny dla inwalidy, to około dwunastu kilometrów na godzinę. Nie jest to zawrotna prędkość, ale dla inwalidy jest ona w zupełności wystarczająca. Pojazd jest bezpieczny i wygodny, więc każdy inwalida będzie się w nim czuł komfortowo. W zależności od modelu skutera i zamontowanych akumulatorów, inwalida może na jednym ładowaniu przejechać od czterdziestu do nawet sześćdziesięciu kilometrów, więc z powodzeniem wystarczy on na swobodną jazdę po mieście przez kilka dni. Ponieważ posiada on przednie i tylne oświetlenie ledowe, to można nim jeździć w dzień i po zmroku. Sterowanie skuterem odbywa się najczęściej za pomocą specjalnego dżojstika, który umożliwia jazdę w przód, tył i skręcanie w obie strony.

Taki pojazd jest doskonałym rozwiązaniem dla kogoś, kto ma problemy z poruszaniem lub jego stan zdrowia nie pozwala na dłuższe spacery. Choć jego cena nie jest tak niska jak roweru, to każdy emeryt czy rencista, może taki pojazd otrzymać na wygodne raty. Najtańsze modele skuterów kosztują około czterech tysięcy złotych, natomiast za najnowocześniejsze trzeba zapłacić nawet dziesięć tysięcy złotych.