Zakup herbaty oolong

Na pewno nie raz zdarzyło nam się korzystać z naparu, jakim jest herbata. Wśród tych najpopularniejszych jest oczywiście herbata czarna, ale powinniśmy zdawać sobie sprawę z tego, że mamy również inne możliwości do wyboru. Wśród rodzajów herbat wymienić możemy herbatę zieloną, czerwoną, białą, niebieską, a także herbatę oolong.

Herbata oolong przypadnie do gustu każdemu!

herbata oolong sklepNa tej ostatniej warto jest się skupić nieco dłużej. Jest to jeden z najrzadziej spotykanych rodzajów herbat, a przy tym nieco niedocenianym. Taka herbata ma naprawdę długą tradycję, a jej sposób zaparzania może wpłynąć na to, jaki uzyska ona kolor, a także jaki smak. Jeśli chodzi o prawidłowy sposób zaparzania herbaty oolong to nie jest on skomplikowany, dzięki czemu każdy może bez większych przeszkód uzyskać idealny napar. Przede wszystkim musimy zdawać sobie sprawę z tego, że czas zaparzania powinien być krótki – około 2-3 minuty, a temperatura użytej wody powinna wynosić 85-90 stopni Celsjusza. Zaparzać najlepiej jest pod przykryciem lub z użyciem odpowiedniego wysokiej jakości zaparzacza. Warto również zdawać sobie sprawę z tego, że istotny jest również sam produkt. Jeśli chodzi o susz, jakim jest herbata oolong sklep internetowy zapewni nam dostęp do wysokiej jakości liści, dzięki którym uzyskamy aromatyczny napar o właściwościach prozdrowotnych. Herbata oolong zawiera bowiem dużo antyoksydantów, dzięki którym procesy starzenia się naszego organizmu ulegają zmniejszeniu.

Dodatkowo liczne polifenole chronią komórki przed negatywnym wpływem wolnych rodników. Jeśli zaś chodzi o jej działanie pobudzające to nie jest ono tak silne jak w przypadku herbaty czarnej, choć również jest warte uwagi. Smak jest specyficzny, ale fani herbaty z pewnością będą nim zachwyceni. Zachęcam więc do wypróbowania tego rodzaju naparu.