Zakup mieszkania w bloku to najlepsza inwestycja

W co zainwestować dzisiaj swoje pieniądze, żeby na tym nie stracić? W obliczu obecnej sytuacji społecznej i gospodarczej związanej z pandemią koronawirusa to pytanie zadaje sobie niemalże każdy kto tylko posiada jakieś oszczędności. Pieniędzy nie opłaci się dzisiaj trzymać na koncie w banku, bo nie ma z tego żadnych profitów. Nie opłaci się ich trzymać w przysłowiowej skarpecie. Najlepiej zainwestować je w nieruchomości, ponieważ ich ceny regularnie rosną.

Najłatwiej jest sprzedać niewielkie mieszkanie

sprzedaż mieszkania w blokuŻeby zarobić na nieruchomościach to trzeba wiedzieć w jakie nieruchomości zainwestować. Bo na przykład kupno domu nie będzie zbyt dobrą inwestycją, gdyż dom jest dosyć trudno sprzedać. Wynika to z ludzkiej mentalności. Dom kojarzy się z takim gniazdem, w którym najlepiej mieszka się gdy jest nowe. I dlatego właśnie domy albo sprzedają się nowe albo się budują. Zupełnie inaczej jest w przypadku mieszkań, na których zarobimy najłatwiej i najszybciej. Jeśli zainwestujemy w kupno mieszkania to możemy je i wynajmować i sprzedać z zyskiem, więc zarobić na takiej inwestycji możemy nawet podwójnie. O wiele szybsza i łatwiejsza będzie sprzedaż mieszkania w bloku aniżeli sprzedaż domu, który został wybudowany kilka lat temu. A najlepszą opcją na inwestycję są mniejsze mieszkania – na przykład takie dwupokojowe. Ewentualnie kawalerki, ale na nich zarobimy mniej. Kupując mieszkanie z myślą o jego późniejszej sprzedaży z zyskiem nie musimy się obawiać, że na tym stracimy. Praktycznie nie ma takiej możliwości, bo takie nieruchomości zyskują na wartości o kilka procent rocznie. A to kilkadziesiąt razy więcej niż oprocentowanie na kontach oszczędnościowych przy dzisiejszych stopach procentowych. Nawet jeśli oprocentowanie kont bankowych wzrośnie to i tak nigdy nie osiągniemy takiego zysku jak na nieruchomościach.

W nieruchomości mieszkalne opłaca się inwestować tym bardziej teraz, gdy pandemia wpłynęła na znaczny wzrost cen nowych domów i mieszkań. Obecnie na mieszkania na rynku wtórnym jest bardzo duży popyt, więc z zainwestowaniem pieniędzy w zakup mieszkania warto się pospieszyć. Ciągle jeszcze można znaleźć mieszkania w blokach, które są do kupienia za jakieś w miarę normalne pieniądze. Chcąc zarobić więcej trzeba takie mieszkanie przed sprzedażą wyremontować.