Zalety akumulatorów żelowych

 

Aby korzystanie z samochodu było maksymalnie bezproblemowe, trzeba uważnie dobierać podzespoły do niego. Przykładem może być akumulator, który standardowo może sprawiać wiele problemów. Dlatego też warto wymienić go na nowocześniejszy odpowiednik, który jest mniej awaryjny.

Czy akumulatory żelowe są wytrzymałe?

wytrzymały akumulator żelowy 12v 100ahNa działanie naszych samochodów duży wpływ mają różnego rodzaju ich podzespoły. Każdy z nich odgrywa jaką ważną role dla działania auta, dlatego warto wyposażać się w jak najwyższej jakości podzespoły. Przykładem może być wytrzymały akumulator żelowy 12v 100ah, którym warto zastąpić standardowo montowane akumulatory elektrolitowe. Jak się bowiem okazuje te akumulatory, które są  montowane w naszych samochodach fabrycznie sprawiają bardzo wiele problemów, szczególnie w czasie tak mroźniej pogody jaka występuje obecnie.  Takie akumulatory bowiem po prostu się rozładowują pod wpływem mrozu, a my mamy problem z wyruszeniem do pracy. Problemy te wynikają z dosyć prymitywnej budowy akumulatorów elektrolitowych. Tymczasem w przypadku akumulatorów żelowych wszystkie problemy z użytkowaniem udało się znacznie ograniczyć. Przede wszystkim akumulatory te nie są wypełnione płynnym elektrolitem, ale takim w formie żelu. To z kolei sprawia, że ten rodzaj akumulatora nie rozładowuje się pod wpływem różnych czynników, które dla elektrolitowych akumulatorów są bardzo groźne. Mowa tu wiec o wspomnianych już niskich temperaturach, ale również i o wstrząsach, czy zmianach temperatur. Co więcej, akumulator żelowy, aby działał prawidłowo nie wymaga praktycznie żadnych prac konserwacyjnych. Tymczasem akumulatory elektrolitowe wymagają ciągłych przeglądów jak również kontroli, aby nagle nie odmówiły nam posłuszeństwa. W przypadku akumulatorów żelowych znacznie rzadziej jest wymagane ich nabijanie, które dla posiadaczy akumulatorów elektrolitowych jest dużym problemem. W przypadku akumulatorów żelowych praktycznie niemożliwe jest także ich rozlanie, co w przypadku tych elektrolitowych jest zjawiskiem powszechnym.

Wielu kierowców zimą ma poważne problemy z odpaleniem auta. Są one spowodowane głownie przez słabiej jakości akumulator, podatny na zmiany temperatur. Aby wiec problem ten nas nie dotyczył, warto zmienić standardowy akumulator wykonany w starszej technologii na jego bardziej nowoczesny odpowiednik.