Zalety mat ochronnych na biurko

Ostatnio zdecydowałam się zmienić wystrój w moim gabinecie, gdzie na co dzień pracuję przy biurku. Kupiłam sobie również nowe, większe biurko. W związku z tym moja dotychczasowa mata ochronna na biurko stała się za mała i również musiałam kupić nową. Wiedziałam, że w okolicznym sklepie z artykułami biurowymi bez problemu dostanę taką matę w wielu różnych wariantach kolorystycznych. Z pewnością znajdę wśród nich taką, która będzie mi się podobać i pasować na nowe biurko.

Potrzebowałam dużej maty ochronnej na biurko

mata ochronna na biurkoPo przyjściu do sklepu od razu poprosiłam sprzedawczynię o pomoc. Miałam nadzieję, że podpowie mi ona, jaka mata ochronna na biurko jest najlepsza. Tak też się stało. Dowiedziałam się od niej, że obecnie najbardziej popularne są maty ochronne wykonane z miękkiej eko skóry. Ich powierzchni jest więc gładka i miła w dotyku. Przesuwanie myszki do komputera, czy książek po takiej powierzchni jest łatwe i bezproblemowe. Takie maty są antypoślizgowe, dlatego nie przesuwają się i nie zwijają na biurku. Jest więc to bardzo wygodne i praktyczne rozwiązanie. Zachęcona przez sprzedawczynię, zdecydowałam się zakupić wysokojakościową matę odporną na ścieranie i wodoodporną. Materiał z którego była ona wykonana dodatkowo był hipoalergiczny, dlatego świetnie sprawdzał się w przypadku alergików. Nie zbierał on zbytnio kurzu, a wszystkie zabrudzenia można było wyczyścić tylko za pomocą wilgotnej ściereczki. Taka mata świetnie sprawdza się jako ochrona blatu biurka przed zanieczyszczeniem, zalaniem czy porysowaniem pod wpływem ciągłego przesuwania myszki komputerowej. Ponieważ była ona dostępna w bardzo dobrej, niskiej, promocyjnej cenie, nie wahałam się dłużej i zdecydowałam się ją od razu zakupić. Tym bardziej, że w wybranym przeze mnie kolorze pozostała już tylko kilka sztuk. Nie chciałam ryzykować, że ktoś je przede mną wykupić.

Szybko przekonałam się, że to był prawdziwy „strzał w dziesiątkę”. Najważniejsze było dla mnie to, że matę można bez problemu wyczyścić, i że idealnie pasuje ona wymiarami na moje biurko. Korzystam z niej już od dłuższego czasu i jak do tej pory jestem bardzo zadowolona. Nie ulega ona zniszczeniu, a jej ciemny kolor nie wyblakł nawet pomimo tego, że na biurko, a co za tym idzie również na matę, często świeci słońce.