Zalety złotej biżuterii

 

Biżuteria złota lub srebrna to najbardziej klasyczne rodzaje ozdób. Jednak, wiele osób z pewnością zastanawia się, która z nich jest lepsza lub ładniejsza. Ważne jest też to, która z nich bardziej pasuje do danej osoby. Zależy to od wielu czynników i elementów naszej urody. Jak wybrać odpowiedni rodzaj biżuterii? Jak ją dobrać? Na co zwrócić uwagę? Spróbuję napisać coś na ten temat i podpowiedzieć wszystkim, którzy mają wątpliwości co do wyboru biżuterii.

Dla kogo odpowiednia będzie złota biżuteria?

złote bransoletkiOdpowiednio dobrana biżuteria to klucz do tego, aby wyglądać pięknie i świeżo. Odpowiedni jej rodzaj podkreśla zalety naszej cery, nie uwidaczniając jej niedoskonałości. Biżuteria złota pasuje bardziej do chłodnych rodzajów urody, które charakteryzują się bledszą skórą, niebieskimi oczami czy ciemnymi, czarnymi włosami. Posiadaczki takich cech powinny zdecydować się na srebrne ozdoby, kolczyki czy bransoletki. Biżuteria złota będzie wspaniale harmonizować z typem urody ciepłej. Jej cechami charakterystycznymi są między innymi ciemne czy piwne oczy, włosy koloru blond lub kasztanowe. Złote dodatki świetnie sprawdzają się przy ciemnej, oliwkowej bądź brzoskwiniowej cerze z żółtymi tonami. Sprawdzić to można wykonując różnego rodzaju testy kolorystyczne. Jednym z nich jest test chustki. Przyłożona chusta koloru złotego lub żółtawego powinna rozwiać wszelkie wątpliwości co do typu urody. Jeśli będzie wyraźnie kontrastować z naszą skórą, wtedy lepiej jest zdecydować się na srebrne dodatki. Złota chusteczka powinna współgrać z cerą o ciepłym tonie, rozświetlać ją oraz nadawać jej zdrowy, świeży wygląd. Wtedy najlepszym wyborem będzie biżuteria złota. Wszelkiego rodzaju złote bransoletki, łańcuszki czy kolczyki. Sprawa wygląda nieco inaczej z pierścionkami. W tym przypadku można pozwolić sobie na większą dowolność, gdyż często zarówno srebro jak i złoto będzie pasować do naszych dłoni, niezależnie od typu urody.

Wybór odpowiedniego rodzaju biżuterii to sprawa dość istotna. Jest to ważne, zwłaszcza w przypadku ozdób, które zakładamy w okolicach naszej twarzy, takich jak łańcuszki czy kolczyki. Tam rolę gra typ naszej urody. Jeśli pragniemy, aby biżuteria podkreślała nasze atuty, maskowała niedoskonałości i dodawała naszej cerze zdrowy ton, powinniśmy dobierać biżuterię ostrożnie. Zwróćmy uwagę na to czy posiadamy urodę ciepłą lub zimną.