Zamawiamy profesjonalną izolację przeciwwodną

Zabezpieczanie powstałych nieruchomości przed niekorzystnym działaniem wody, możliwe jest zastosowanie zarówno lekkiej izolacji przeciwwilgociowej lub izolacji przeciwwodnej, inaczej nazywanej średnią albo ciężką. Wiele osób, które są zdecydowane na zabezpieczenie własnego domu ma wątpliwości, jaki rodzaj izolacji będzie najkorzystniejszym rozwiązaniem. Wybór izolacji będzie jednak zależał od różnych czynników. w jakich wypadkach najlepiej sprawdzi się izolacja przeciwwodna i czym się ona wyróżnia na tle innych rozwiązań?

Stosujemy dobrą izolację przeciwwodną

profesjonalne izolacje przeciwwodne w warszawieUznaje się, że izolacja przeciwwodna zabezpiecza nieruchomość przed działaniem wody stojącej. Izolacja tego rodzaju powinna być wykonywana wtedy, gdy budynek jest usytuowany na obszarze z gruntem nieprzepuszczalnym albo spoistym. Dodatkowo woda w gruncie będzie mogła zalegać blisko budynku. Tyczy się to również przypadku, kiedy budynek będzie usytuowany poniżej zwierciadła wody gruntowej, a także kiedy okresowo będzie następowało podnoszenie się poziomu wody gruntowej, na przykład w przypadku dużych opadów. Budowa domu na terenach o wysokich poziomach dróg bywa niebezpieczne. Zastosowanie izolacji średniej i ciężkiej w sposób skuteczny może zabezpieczyć nieruchomość, co jednak będzie dla nas bardzo kosztowne. Zalecane jest także, aby na takich terenach nie budować domów podpiwniczonych. Jeżeli interesują nas profesjonalne izolacje przeciwwodne w warszawie możemy skorzystać takiej oferty. Ich głównym zadaniem jest ochrona nieruchomości przed działaniem wody wywierającej ciśnienie hydrostatyczne, gdy elementy znajdują się poniżej poziomu wody gruntowej. Tyczy się także przypadków, gdy woda będzie zalegała w pobliżu konstrukcji, a także kiedy występuje okresowe podnoszenie poziomy wód gruntowych powyżej poziomu podłogi piwnic.

W zależności od poziomu narażenia nieruchomości na zawilgocenie i napór ciśnienia wody, izolacje dzieli się na lekkie, średni oraz ciężkie. Izolacje średnie są wykonywane z powłok asfaltowych z pojedynczą albo podwójną wkładką wykonaną z papy albo jako powłoka z masy asfaltowej o odpowiedniej grubości. Izolacje ciężkie są stosowane do zabezpieczania nieruchomości przed bezpośrednim naporem wód gruntowych (w tym wody działającej pod ciśnieniem) i są wykonywane jako powłoka asfaltowa albo żywica syntetyczna z wkładką z papu, blachy czy folii PCW.