Zastosowania kolców sprinterskich

Większość osób biega tradycyjnym obuwiu, jednak na rynku możemy znaleźć także specjalistyczne obuwie do biegania, które pozwalają na bardziej efektywne trzymanie się toru i jednocześnie umożliwiają osiąganie znacznie lepszych wyników. Często również zastanawiamy się nad tym, po co kupować kolce do biegania oraz w jakim wypadku są one najbardziej przydatne. Zwłaszcza, że na rynku dostępna jest coraz większa liczba takich produktów.

Decydujemy się na zakup kolców do biegania

dobre kolce sprinterskieStandardowo obuwie z kolcami do biegania zostało przygotowane z myślą o osobach trenujących sprinty. To właśnie w przypadku bardzo krótkich dystansów, konieczne jest rozwinięcie dużej prędkości w czasie które nie można pozwolić sobie na poślizgnięcie ani na złe odbijanie się od podłoża. W tym wypadku cenne mogą  był ułamki sekund oraz bezpieczeństwo biegaczy. A to właśnie przyczepność pozwala na odpowiednio mocne odepchnięcie się od toru, a także na uzyskiwanie lepszego poziomu dynamiki. Warto w takim przypadku zakupić bardzo dobre kolce sprinterskie. W efekcie obuwie z kolcami może wpływać pozytywnie na bezpieczeństwo, ale również na uzyskiwane przez zawodnika rezultaty. Tyczy się to nie tylko sytuacji, kiedy tor jest wilgotny, ale w rzeczywistości wszystkich treningów. W rzeczywistości kolce używane są zarówno przez sportowców biegających po torach, jak i po ziemi, niezależnie od pokonywanego dystansu. Nie oznacza to również, że jest to obuwie skierowane wyłącznie do zawodowców. Amatorzy, którzy choć raz spróbowali biegania z takim obuwiem, nie wyobrażają już sobie tego. Obuwie z kolcami może mieć z przodu w granicach sześciu do dziesięciu wkrętów wykonanych z metalu albo innego specjalistycznego tworzywa.Na rynku znajdziemy takie modele, spośród których możemy wybrać to, jakie sprawdzi się w przypadku uprawianego przez nas sportu.

Obuwie z kolcami powinno być odpowiednio dopasowane do stopy oraz stosunkowo lekkie. Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów, dlatego warto je dopasować w odpowiedni sposób do potrzeb. W większości obuwie z kolcami lekkoatletycznymi dzieli się w zależności od tego, na jakiej powierzchni będą użytkowane. Inne modele sprawdzą się w terenie, inne na specjalnych torach do biegania. Dlatego warto dokładniej zapoznać się z dostępnymi modelami.