Zdjęcia dla biznesu

Pasją do fotografii zaraził mnie mój dziadek bardzo wiele lat temu. On od zawsze uwielbiał robić zdjęcia i wychodziły mu naprawdę dobrze. I to właśnie dziadek sprezentował mi pierwszą prawdziwą lustrzankę. Był to porządny aparat rosyjskiej produkcji. Od razu załapałam bakcyla fotografowania. Lubiłam też bardzo spędzać czas w ciemni na własnoręcznym wywoływaniu zdjęć. Dlatego wybrałam się do technikum fotograficznego, a następnie na studia fotograficzne.

Profesjonalny fotograf biznesowy

fotograf biznesowy WarszawaPlanowałam, że zostanę artystą fotografikiem i będę robić wspaniałe artystyczne zdjęcia. Życie niestety zweryfikowało moje marzenia, okazało się, że mimo tego, że robię naprawdę dobre zdjęcia, ciężko jest mi się z nimi gdziekolwiek przebić. A bez bycia dostrzeżoną nie mam szans na artystyczną karierę. Ponieważ trzeba było z czegoś żyć, zaczęłam się zastanawiać, co mogłabym robić, aby zarabiać godziwe pieniądze. Doszłam do wniosku, że w obecnym czasach bardzo dobrym zajęciem jest robienie zdjęć dla biznesu. Postanowiłam otworzyć firmę zajmującą się fotografią biznesową i okazało się to strzałem w dziesiątkę. Zaczęłam pracę jako fotograf biznesowy Warszawa w owym okresie bardzo się rozwijała, wiele firm przenosiło swoje siedziby do tego właśnie miasta, a fotografia biznesowa stawała się wśród wielu spośród tych firm coraz bardziej popularna. Nie było jeszcze wtedy zbyt wielu fotografików zajmujących się tym obszarem, miałam więc bardzo dużo zleceń. Tym bardziej, że robiłam naprawdę świetne zdjęcia, wszyscy moi klienci bardzo je sobie chwalili i pamiętali o mnie przy okazji kolejnych zleceń. Zarabiałam bardzo dobre pieniądze, mogłam w swojej pracy fotografa biznesowego twórczo się rozwijać, a jednocześnie miałam czas na realizację swych artystycznych pasji. Uważam, że praca w charakterze fotografa dla biznesu była doskonałym pomysłem.

Ostatnio coraz więcej firm decyduje się na zatrudnienie profesjonalnego fotografika w celu wykonania fotografii biznesowych służących przeróżnym celom. Po pierwsze, bardzo często robi się zdjęcia pracowników, które następnie umieszczane są w różnego rodzaju ofertach. Ponadto firmy często zamawiają zdjęcia ilustrujące swoje produkty lub usługi, która następnie zamieszczane są w różnego rodzaju broszurach reklamowych czy informacyjnych.